|

ارز سهام پالایشی یکم امروز جمعه 7 آذر؛ پالایشی ها چقدر رشد کرد؟

ارزش سهام پالایشی یکم در پایان هفته نخست آذر ماه حدود ۱۱ درصد رشد داشت و هر واحد از این صندوق به حدود ۹ هزار و هفتصد تومان رسید.

لینک کوتاه کپی شد

در پایان معاملات هفته اول آذر ماه ارزش ذاتی هر واحد صندوق پالایشی یکم به حدود ۹ هزار و هفتصد تومان رسید. این درحالی است که در پایان آباه ارزش ذاتی هر واحد سهام صندوق پالایشی یکم حدود هشت هزار و ششصد تومان بود. یعنی در هفته اخیر سهام صندوق پالایشی یکم حدود ۱۱ درصد رشد داشته است.

ارزش سهام موجود در صندوق پالایشی یکم 7 آذر ۹۹

نام شرکت بورسی ارزش هر سهم امروز(تومان) میزان تغییرات نسبت به هفته قبل قیمت تخفیفی هر سهم(تومان)
شبندر ۲۷۹۴ ۱.۹+ ۲۷۵۲
شبریز ۲۸۹۲ ۱.۷- ۳۰۲۰
شپنا ۱۷۷۹ ۱۸.۱+ ۲۴۴۳
شتران ۱۴۲۱ ۱۸.۲+ ۲۵۱۳

رشد ۲۱ هزار واحدی بورس در هفته اول آذر

شاخص بورس تهران آبان ماه را با ایستادن روی رقم یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۴۰۷ واحد به پایان رسانده بود. این درحالی است که دماسنج بورس در پایان معاملات آغازین هفته آذر ماه با ۲۱ هزار و ۷۶۴ واحد رشد به رقم یک میلیون و ۳۶۷ هزار و ۱۷۱ واحد رسید.

پیشنهاد می شود: ارزش سهام عدالت در پایان هفته چقدر رشد کرد؟

بورس هفته بعد چه می‌شود؟

به گزارش تجارت نیوز، بازار سهام این هفته نیز یک روند مثبت داشت و حدود دو درصد افزایش یافت. اما برای هفته آینده وضعیت چطور پیش‌بینی می‌شود؟

تداوم تعطیلی فراگیر به دلیل کرونا، افزایش معاملات خرد در بورس تا رقم 16 هزار میلیارد تومان، افزایش امیدها به توزیع واکسن کرونا و کاهش نااطمینانی ناشی از این ویروس، افزایش احتمال برگشت بایدن به برجام و مذاکرات سیاسی و اعلام وصول شدن طرح مجمع سهامداران حقیقی در مجلس پنج خبر مهم برای آینده بورس در هفته بعد است.

در هفته آینده قرار است همچنان بازارهای دیگر به مانند بورس فعال نباشند.

علاوه بر این، در آخرین روز کاری هفته اخیر میزان معاملات خرد بازار سهام به بالاترین حد در نیمه دوم امسال رسید و به 16 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

از سوی دیگر امیدها به توزیع واکسن کرونا همچنان در حال افزایش است.

آخرین بار وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از واکسن‌های ایران اجازه تست روی انسان را گرفت، گفت: نهایتا بین ۴۱ تا ۴۲ میلیون دوز واکسن را برای ۲۰ تا ۲۱ میلیون نفر از جمعیت‌مان داریم تدارک می‌بینیم؛ واکسن کووید-۱۹ دو دوزه است و باید در دو مرتبه تزریق کرد.

همچنین احتمال برگشت آمریکا به برجام و مذاکرات سیاسی افزایش یافته است.

باراک اوباما، در گفتگو با واشنگتن‌پست گفت: بایدن به سرعت به توافق هسته‌ای ایران برمی‌گردد؛ هرچند آسیب‌هایی وارد شده است که موجب می‌شود تا تغییر این وضعیت برای ما زمان ببرد. اوباما با تمجید از انتخاب آنتونی بلینکن، وزیر خارجه پیشنهادی جو بایدن گفت که او یک دیپلمات ماهر و مورد توجه در سراسر جهان است.

در همین حال، حسن روحانی، رئیس جمهور گفته است: ایران و آمریکا هر دو می‌توانند تصمیم بگیرند و اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برمی‌گردند هم ما برمی‌گردیم و این می‌تواند راه‌حل بزرگی برای بسیاری از مسایل و مشکلات باشد و مسیر و شرایط را کاملاً تغییر دهد و سپس می‌توان مراحل بعدی را در بخش‌های مختلف ادامه داد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده، نایب رییس مجلس نیز در حساب کاربری خود در توئیتر از اعلام وصول شدن طرح مجمع سهامداران حقیقی خبر داده است.

آیا بورس این هفته هم طبق انتظار عمل خواهد کرد؟

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین