|

عذر خواهی ریحانه پارسا از سعید سهیلی؛ گشت ارشاد 3 برای همیشه توقیف شد؟

ریحانه پارسا که به ترکیه مهاجرت کرده در استوری اینستاگرام خود از سعید سهیلی کارگردان گشت ارشاد 3 به خاطر توقیف احتمالی فیلم عذرخواهی کرد.

لینک کوتاه کپی شد
ریحانه پارسا که چندی پیش از ایران به ترکیه مهاجرت کرد، درآن جا با حواشی که پیرامون خود ایجاد کرد، آینده کاری خود و فیلم‌های سینمایی که در ایران بازی کرده است را به خطر انداخت، به طور مثال فیلم گشت ارشاد ۳ با بازی پارسا احتمال می‌رود توقیف شود.
عذر خواهی ریحانه پارسا از سعید سهیلی؛ گشت ارشاد 3 برای همیشه توقیف شد؟
فیلمبرداری فیلم سینمایی «گشت ارشاد ۳» تا قبل از مهاجرت ریحانه پارسا به کارگردانی سعید سهیلی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تهران پایان یافت. ریحانه پارسا بازیگر جوان سینما به عنوان تازه‌ترین بازیگر به این پروژه پیوست و با نقشی متفاوت جلوی دوربین رفت.

پولاد کیمیایی، ساعد سهیلی، بهنام بانی، میرطاهر مظلومی، نازنین کیوانی، مبینا رحمتی، اسدالله منجزی، امیر محاسبتی، اشکان عقیلی، مهدی دانایی مقدم، با معرفی علیرضا خواجه نیا و با هنرمندی امیر جعفری گروه بازیگران «گشت ارشاد ۳» را تشکیل می‌دهند.

گشت ارشاد 3 برای همیشه توقیف می شود؟

ماجرای «ریحانه پارسا» البته منحصر به تلویزیون نیست که با بایگانی سریال «پدر» ختم شود. این بازیگر در یکی، دو سال اخیر در چند فیلم سینمایی نیز حضور یافته بود که با توجه به روال عجیب سینمای ایران بی‌تردید چوب رفتار بازیگرشان را خواهند خورد و آسیب‌های زیادی را تحمل خواهند کرد!

در حقیقت در حال حاضر سینمای ایران با نگرانی حواشی و جنجال‌های این بازیگر را دنبال می‌کند تا معلوم شود که فرجام این جنجال‌ها به کجا خواهد رسید. سرنوشتی که شاید در حال حاضر سازندگان و صاحبان فیلم « گشت ارشاد 3 » بیش از هر فیلم دیگری نگران آن باشند. به هر حال تاریخ این سال‌ها نشان می‌دهد در این جور ماجراها ضربه اصلی به فیلم‌های این بازیگران می‌خورد که تا مدت‌ها، شاید حتی تا ابد، فرصت اکران رسمی و قانونی را از دست می‌دهند.

توقیفی‌های جدید

اما علاوه بر فیلم جدید سعید سهیلی فیلم‌های دیگری نیز نگران این ماجرا هستند. شاید در این میان سازندگان « خوب، بد، جلف2 » خوش‌شانس‌تر از دو فیلم دیگر باشند که با اینکه در تور کرونا و اکران عجیب کرونایی گرفتار آمدند، اما به هر حال دور اول اکران‌شان را از سر گذراندند، با اینکه حضور این بازیگر پرماجرا فرصت اکرانی دیگر برای این فیلم را -که به شدت دنبالش بودند- از آنها می‌گیرد.

« رقصنده » و « کوسه » اما بی‌تردید چوب این ماجرا را خواهند خورد. «رقصنده» به کارگردانی بهمن گودرزی و «کوسه» به کارگردانی علی عطشانی دو فیلمی هستند که پارسا در ترکیب بازیگران‌شان حضور داشته. جالب این است که ظاهرا «کوسه» که بخش‌هایی از آن در ترکیه فیلمبرداری شد، جرقه مهاجرت را در ذهن پارسا روشن کرده است.

حالا گفته می‌شود که سازندگان این فیلم‌ها ناگزیر از حذف بازی او یا صرف‌نظر از اکران داخلی هستند. موضوعی که در شرایط کرونایی سینمای ایران بی‌تردید تهیه‌کنندگان آثار را در موقعیتی بسیار آسیب‌پذیر قرار خواهد داد و این پرسش را پیش خواهد آورد که یک تهیه‌کننده برای حفاظت و صیانت از فیلمش باید زندگی شخصی و سفرهای تک‌تک عوامل فیلم را هم کنترل کند؟!

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین