|

برکناری ترامپ چقدر جدی است؟

دیگر کم تر کسی، حتی در میان جمهوری خواهان جرات حمایت از ترامپ را دارد.

لینک کوتاه کپی شد

سه منبع آگاه گفتند وزیر خارجه و وزیر خزانه‌داری درباره استفاده از متمم 25 قانون اساسی برای برکناری ترامپ چهارشنبه شب با مدیران ارشد خود به بحث و تبادل نظر پرداختند. در نهایت آنها به دلایلی مانند طولانی شدن پروسه بیش از یک هفته و یا خشمگین کردن طرفداران ترامپ، تصمیم گرفتند برکناری ترامپ را دنبال نکنند.

آنها استدلال کردند که ترامپ 13 روز دیگر تمام می‌شود.

وزارت خارجه آمریکا بحث را انکار کرده و وزارت خزانه‌داری نیز واکنشی به خبر نشان نداده است. دموکراتهای کنگره به رهبری نانسی پلوسی و چاک شومر به دنبال عزل رئیس‌جمهور بوده و از آنجایی که مایک پنس به تلفن آنها جواب نداده، قرار است روند استیضاح دوباره ترامپ را در روزهای باقی مانده دنبال کنند.

آمریکا هنوز در بهت اتفاقاتی است که چهارشنبه شب در پایتخت این کشور و در ساختمان کنگره رخ داد. وقتی این گروه خشن در میانه شب ساختمان کنگره را با فشار پلیس ترک کردند، نمایندگان یک بار دیگر بر روی صندلی هایشان قرار گرفتند و به شکایت نمایندگان جمهوری خواهی که مدعی تقلب در ایالت هایی از آمریکا شده بودند، رسیدگی کردند.

نتیجه این رسیدگی نشان داد که دیگر کم تر کسی، حتی در میان جمهوری خواهان جرات حمایت از ترامپ را دارد. به همین خاطر پرونده ای که به نظر می رسید جنجال بیشتری را در میان نمایندگان کنگره به پا کند، تحت تاثیر فضای ایجاد شده توسط هواداران ترامپ به سادگی تبدیل به جلسه ای نمایشی شد که به تایید آرای بایدن انجامید. اما به نظر می رسد خدشه ای که طرفداران ترامپ همزمان به حیثیت جمهوری خواهان و دموکراسی آمریکا وارد کردند،‌به سادگی قابل جبران نیست.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین