|

علت سقوط سنگین قیمت جهانی طلا چه بود؟

علت سقوط سنگین قیمت جهانی طلا چه بود؟ آیا روند کاهشی قیمت طلا در بازار های جهانی ادامه خواهد داشت؟

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- قیمت جهانی طلا در پایان معاملات روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تأثیر جهش سود اوراق قرضه آمریکا و تقویت دلار، با سقوط شدیدی مواجه شد. علت و جزئیات سقوط سنگین قیمت جهانی طلا چه بود؟ با ما در ادامه همراه باشید. 

به گزارش اقتصادآنلاین، قیمت جهانی طلا در پایان معاملات روز جمعه (بامداد شنبه به وقت تهران) تحت تأثیر جهش سود اوراق قرضه آمریکا و تقویت دلار، با سقوط شدیدی مواجه شد. قیمت خرید نقدی هر اونس طلا در بورس لندن، شاخص اسپات ‌گلد، ۳.۴۰ درصد یا ۶۵.۰۵ دلار سقوط کرد و به ۱,۸۴۷.۳۱ دلار رسید. قیمت پیش ‌خرید هر اونس طلای آمریکا هم ۳.۴۷ درصد یا ۶۶.۴۰ دلار سقوط کرد و به ۱,۸۴۷.۲۰ دلار رسید.

سقوط سنگین قیمت جهانی طلا

اینکه دموکرات‌ ها توانستند کنترل مجلس سنای آمریکا را هم به دست بگیرند باعث شد تا احتمال تصویب یک بسته کمک کرونایی بزرگ ‌تر افزایش یابد و این باعث شد تا سود اوراق قرضه ۱۰ ساله آمریکا بالا برود.سقوط قیمت طلا قیمت نقره را هم پایین کشید و باعث شد قیمت هر اونس نقره ۶.۸۸ درصد سقوط کرده و به ۲۵.۳۸ دلار برسد. اما سقوط قیمت طلا مربوط به بامداد روز شنبه به وقت تهران بوده و ممکن است طی معاملات در آینده قیمت جهانی طلا دوباره سعودی شود.

پیشنهاد می شود: ​قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز شنبه 20 دی 99

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین