|

تجمع اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد مقابل مجلس برای چیست؟

تجمع اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد مقابل مجلس برای چیست؟

لینک کوتاه کپی شد

تجمع اساتید دانشگاه آزاد مقابل مجلس برای چیست؟ نمایندگان تجمع کنندگان در این تجمع با چند تن از نمایندگان مجلس از جمله امیر حسین قاضی زاده هاشمی نایب رییس مجلس پیرامون مطالبات خود گفت و گو کردند. اعتراضات صنفی به اساتید دانشگاه هم رسیده است. جمعی از اساتید دانشگاه آزاد صبح امروز مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند. تجمع کنندگان خواستار همطرازی حقوق و مزایا اعضای هیات علمی و کارمندان دانشگاه آزاد با دانشگاه های دولتی شدند. همچنین نامه تجمع کنندگان که به امضای بسیاری از اساتید رسیده بود، تحویل دفتر رئیس مجلس شد.

841760_164

متن نامه اساتید دانشگاه آزاد در تجمع اعتراضی

جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

ضمن عرض سلام و تقدیم احترام،

دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی در راستای رسالت و شرافت انسانی خود همواره کوشیده ‌اند تا علم، تخصص و تعهد را به یکدیگر گره بزنند و بتوانند جامعه‌ای بالنده در راستای ارزش‌های انسانی بسازند.

بدیهی است که تحقق اهداف و آرمان‌های والایی که این دانشگاه دارد نیازمند مساعدت و حمایت تمامی ارکان نظام اسلامی است. اهم خواسته‌های برحق دانشگاهیان در راستای تحقق این اهداف، توجه جدی به برآوردن مطالبات زیر است:

  • ۱- همسان‌سازی حقوق و مزایای کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه دولتی
  • ۲- ساماندهی شخصیت حقوقی و اساسنامه دانشگاه آزاد اسلامی
  • ۳- منظور نمودن ردیف بودجه دولتی برای دانشگاه آزاد اسلامی
  • ۴- اعمال افزایش ۵۰ درصدی حقوق سال ۱۳۹۹ مصوب هیأت محترم امنا

کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی در سراسر کشور خود را محق می‌دانند تا جهت احقاق حق خود از طریق تمامی مجاری قانونی موجود، اقدامات لازم را پیگیری نموده و این بیانیه جهت اطلاع‌رسانی به مجریان قانون در تمامی حوزه‌هاست.  امضاکنندگان این بیانیه متعهد می‌شوند جهت نیل به اهداف پیش‌گفته از هر گونه مساعدتی دریغ ننموده و همراهی خود را بدینوسیله اعلام می‌دارند.

منبع: فرارو

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین