|

مذاکرات شرکت ‌های اپل و هیوندای برای تولید خودرو به کجا رسید؟

مذاکرات شرکت ‌های اپل و هیوندای برای تولید خودرو به کجا رسید؟

لینک کوتاه کپی شد

شرکت‌ های اپل و هیوندای موتورز در حال مذاکرات برای تولید خودروهای الکتریکی خودران تا سال ۲۰۲۴ هستند. به گزارش رویترز، روزنامه محلی کره ‌ای IT News گزارش داد که هیوندای موتورز و اپل قصد دارند تا ماه مارس یک قرارداد همکاری در زمینه ساخت خودروهای الکتریکی مستقل امضا کرده و تولید آن را در سال 2024 در ایالات متحده آغاز کنند.

این گزارش پس از بیانیه روز جمعه هیوندای موتورز مبنی بر مذاکرات اولیه با اپل منتشر شد که پیش از این نیز یک رسانه محلی دیگر اعلام کرد این شرکت‌ها قصد دارند یک خودروی الکتریکی خودران را در سال 2027 عرضه کنند که سبب افزایش حدود 20 درصدی ارزش سهام هیوندای شد.

در گزارش اخیر، جزئیات خبر از جمله محل تولید، ظرفیت و زمان امضای توافق ‌نامه حذف شده بود، اما در گزارش پیشین گفته شده بود که این شرکت‌ها در نظر دارند این خودروها را در کارخانه کیا موتورز واقع در جورجیا، به تعداد 100 هزار دستگاه در حدود سال 2024 تولید کنند. ظرفیت کامل سالانه کارخانه پیشنهادی 400 هزار دستگاه خواهد بود. قابل ذکر است که کیا موتورز وابسته به هیوندای موتورز است. همچنین در این گزارش آمده که هیوندای و اپل قصد دارند سال آینده "نسخه بتا" از خودروهای اپل را عرضه کنند.

منبع: اقتصاد آنلاین

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین