|

برپایی اعمال لیلة الرغائب در ۱۵ بقعه متبرک فارس

مدیرکل اوقاف فارس بیان کرد: مراسم شب لیلة الرغائب و اعمال ویژه آن، به صورت حضوری در ۱۵ بقعه متبرکه شاخص استان، با رعایت کامل…

لینک کوتاه کپی شد

 حجت الاسلام سیدعباس موسوی با اشاره به اینکه لیلة الرغائب به معنی شب بخشش بسیار است و به نخستین شب جمعه ماه مبارک رجب گفته می‌شود، افزود: بنابر روایات بسیاری که از معصومین علیهم السلام رسیده است در این شب فرشتگان برای نزول رحمت الهی  به زمین می آیند و مسئول بردن پیغام از نیت های مومنان هستند.

وی بیان کرد: به همین جهت از این شب با عنوان شب آرزوها یاد شده است و ضمن آنکه اعمال ویژه لیله الرغائب را به جا می آوریم، انسان ها فرصت خوبی برای نیایش و بیان حوائج به درگاه خداوند خواهند داشت.

حجت الاسلام موسوی گفت: برای این شب ارزنده اعمالی در روایات ذکر شده است که از آن جمله خواندن ۱۲ رکعت نماز است و وقت آن هم میان نماز مغرب و عشاء است همچنین قرائت اذکار مختلفی که برای این شب بسیار تاکید شده است.

مدیرکل اوقاف فارس خاطرنشان کرد: مراسم شب لیلة الرغائب و اعمال ویژه آن با توجه به شرایط کنونی جامعه و شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی به صورت حضوری در ۱۵ بقعه متبرکه شاخص استان با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی زائران و مجاوران برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در سایر بقاع متبرکه شاخص استان توسل در این شب از طریق فضای مجازی و گروه ها، کانال ها و صفحات بقاع متبرکه و حرم های مطهر امامزادگان برگزار خواهد شد، افزود: اعمال لیلة الرغائب در شهر مقدس شیراز، سومین حرم اهلبیت(ع) به صورت ویژه در حرم های مطهر علی بن حمزه(ع)، سیدعلاءالدین حسین(ع)، سیدتاج الدین غریب(ع)و سیدنظام الدین محمود(ع) مشهور به شاهداعی الی الله برگزار می شود.

حجت الاسلام موسوی اظهار داشت: در حرم علی ابن حمزه، مراسم مناجات و توسل به اهل بیت(ع) به نیابت از شهید مدافع امنیت استان شهید محسن جعفری با سخنرانی حجت الاسلام زمانی و مداحی عباس زحمتکشان و عبدالرحمن دانشجو از ساعت ۱۸:۳۰ در حرم مطهر برگزار می‌شود همچنین در حرم سیدعلاءالدین حسین(ع) مراسم با حضور زائران و نمازگزاران با رعایت نکات بهداشتی بعد از نماز مغرب برگزار می شود و نماز این شب بصورت فردا خوانده می شود.

مدیرکل اوقاف فارس بیان کرد: در حرم سید تاج الدین غریب مراسم نیایش و قرائت دعای کمیل با سخنرانی حجت الاسلام سیدمحمدعلی دستغیب و مداحی سیدمصطفی زارع برگزارخواهد شد و در بقعه متبرکه شاهداعی الی الله نیز لیلة الرغائب بصورت مناجات و توسل به حضرت سیدالشهداء(ع) با سخنرانی حجت الاسلام میر همراه خواهد بود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین