|

چگونه تا عید لاغر شویم؟

چگونه تا قبل از شروع سال جدید از شر چربی های دور شکم خلاص شویم؟

لینک کوتاه کپی شد

چگونه تا عید لاغر شویم؟ با نزدیک شدن به ایام عید نوروز و سال 1400 باز هم بسیاری از کسانی که ماجرای لاغر شدن خود را به شنبه و شنبه ها واگذار کرده بودند، به فکر لاغری سریع و فوری تا شب عید افتاده اند. اما آیا واقعا ترفندی برای لاغری و کاهش وزن تا عید نوروز وجود دارد؟ چگونه تا قبل از شروع سال جدید از شر چربی های دور شکم خلاص شویم؟ در ادامه شما را با یک روش عالی برای لاغر شدن و کاهش وزن تا عید نوروز آشنا می کنیم. اگر این مطلب برای شما غیرممکن به نظر می رسد، این فرصت را از دست ندهید و فراموش نکنید که تا عید نوروز 1400 ، 28 روز فرصت دارید.

چگونه تا عید لاغر شویم؟

اگر به فکری لاغر شدن تا عید افتاده اید، قبل از هر چیزی باید بگویی که اولین و مهمترین گام برای لاغر شدن، تصمیم جدی و اراده قوی است. خودمانیم تا به حال چند بار اقدام برای کاهش وزن داشته اید؟ چند بار به دنبال رژیم های لاغری رفته اید و چند بار همه چیز را در میانه راه رها کرده اید؟

بیاید یک بار برای همیشه از شر چربی های دور شکم خود خلاص شوید. البته روی سخن ما با کسانی است که دوست دارند تناسب اندام داشته و یا اصطللاحا لاغر باشند. لذا قصد توهین و یا جسارت به بزرگواران چاق را نداریم. زیبایی یک امر سلیقه ای است و هرگز نمی توان سلیقه افراد را تغییر داد. آن هم به اجبار. به هر ترتیب اگر تصمیم شما برای لاغری تا عید نوروز 1400 جدی است، دست بجنبانید و با ما همراه باشید.

بیشتر از میزان مصرف خود کالری بسوزانید

یکی از قدم های اساسی برای لاغر شدن و کاهش وزن پایش مدام وزن است. باید بدانید که چقدر وزن دارید، روزانه چند کالبری مصرف و چند کالری می سوزانید؟ اگر قصد لاغری تا عید نوروز 1400 دارید، باید در این فرصت تلاش کنید تا کالری ها و چربی های ذخیره شده خود را بسوزانید. برای لاغر شدن شما باید کالری مصرفی خود را کاهش داده و با انجام ورزش و پیاده روی کالری بسوزانید تا لاغر شوید. با دریافت کالری کمتر و استفاده بیشتر از انرژی، چربی های ذخیره شده را بسوزانید. یک ساعت پیاده روی در روز با سرعت 5 کیلومتر در ساعت حدود 145 کالری می سوزاند. 

مقدار غذایتان را کاهش دهید

برای اینکه لاغر تر شوید و از شر چربی های دور شکم خلاص شوید باید مقدار غذایتان را کاهش داده و در ظرف های کوچک غذا بخورید . روغن و چربی را از غذای خود حذف کرده و هنگام خوردن سالاد از سس استفاده نکنید . همچنین بهتر است به آهستگی غذا بخورید و تا 20 دقیقه بعد از غذا خوردن صبر کنید تا مطمئن شوید سیر شدید. اگر در رستوران غذا می خورید نیمی از غذای خود را به خانه ببرید و هیچ گاه  پرخوری نکنید.

چگونه تا عید وزن کم کنیم؟

برای لاغری تا عید نوروز 1400 و کاهش وزن چند توصیه ساده و راهکار را به یاد داشته و انجام دهید. در صورتی که تمام موارد گفته شده را انجام داده و رعایت کنید، به قطع تا عید نوروز 1400 دست کم یک الی دو کیلو وزن کم خواهید کرد. 

  • برای لاغری این کارهای ساده را انجام دهید 
  • برای لاغر شدن ، از محل مورد نظرتان دورتر پارک کنید و پیاده روی کنید. 
  • برای تردد در سطح شهر از دوچرخه سواری بهره ببرید. 
  • از پله ها به جای آسانسور یا پله برقی استفاده کنید. 
  • پس از وعده های غذایی پیاده روی کنید. 
  • از پشت میز کارتان ، از جا بلند شوید تا کمی فعالیت کنید. 
  • فعالیت های لذت بخش مانند پیاده روی در طبیعت، رقص و بازی با فرزندتان را انجام دهید .

فیبر بیشتری بخورید

مصرف غذاهایی که فیبر بیشتری دارند ، موجب خواهند شد که برای طولانی مدت احساس سیری داشته باشیم . این مواد غذایی سبب پاکسازی بدن ، پایین آمدن سطح کلسترون خون می شود. 

آهسته غذا بخورید

هرگز با عجله غذا نخورید زیر آهسته غذا خوردن سبب می شود مغزتان پیام سیری را زودتر دریافت کند و تمایلی به خوردن بیش از حد غذا نداشته باشید. 

غذایتان را خوب بجوید

جویدن بیشتر غذا ها سبب بهبود فرآیند هضم و جذب مواد مغذی در بدنتان می شود . سبب خواهد شد طعم و مزه غذا را بهتر درک نمایید.

غذاهای تند بخورید

مصرف غذاهای تند سبب افزایش سوخت و ساز بدن شده و موجب می شود چربی و کالری بیشتری سوزانده و لاغرتر شوید .

گرسنگی نکشید

یک رژیم غذایی اصولی رژیمی است که در آن فرد گرسنه نمی ماند. اگر شما برنامه غذایی داشته باشید که در آن مدت زمان طولانی چیزی نخورید و گرسنه بمانید ، بدنتان فکر می کند در زمان قحطی است بنابراین کالری ها را ذخیره کرده و نمی سوزاند. 

استرس خود را کاهش دهید

استرس باعث افزایش ترشح هورمون هایی در بدن می شود که سبب برهم خوردن عادات غذایی و افزایش میل به غذاهای شیرین یا شور خواهد شد.

خواب کافی داشته باشید

 کم خوابی سبب افزایش هورمون استرس در بدن و تجمع چربی شکم و کاهش میزان هورمون لپتین (کنترل اشتها) می شود و موجب خواهد شد فرد به مصرف مواد غذایی ناسالم مثل کیک، شیرینی، چیپس و … تمایل پیدا کند. 

قند مصرف نکنید

برای کنترل دیابت و کاهش قند خون خود به جای قند از شکر برگ استفاده کنید ، این مواد طبیعی که کالریشان صفر است در همه فروشگاه ها وجود دارند . 

از مصرف غذاهای سرخ کردنی اجتناب کنید

به جای خوردن غذاهای سرخ کردنی که کالری و چربی فراوانی دارند و بسیار چاق کننده هستند از غذاهای آب پز شده و یا بخار پز استفاده کنید تا به کاهش وزن چشمگیری دست یابید. 

الکل مصرف نکنید

مصرف الکل به دلیل قند بالای آن باعث اضافه شدن کالری های غیرضروری به بدن  و مختل شدن برنامه ی ورزشی شما بعد از مصرف می شود.

میوه و سبزیجات به اندازه کافی بخورید

یک برنامه غذایی اصولی برای کاهش وزن برنامه ای است که در آن میوه و سبزیجات وجود داشته باشند . میوه و سبزیجات علاوه بر ویتامین ها فراوانی که دارند ، فیبر فراوانی دارند و کم کالری هستند بنابراین برای کاهش وزن بسیار مفیدند .

سعی کنید قبل از ناهار یا شام سالاد بخورید تا گرسنگی شما برطرف شده و کمتر غذا بخورید . شب ها برای شام یک ظرف بزرگ سالاد سبزیجات با یک غذای کم کالری میل کنید و در طول روز حتما میوه مصرف کنید.

غذاهای نمکی را کم کنید

نمک سبب می شود آب در بدن حفظ شود و شکمتان نفخ کند بنابراین در رژیم لاغری خود مصرف نمک و مواد غذایی پر نمک مانند خیارشور، نان های عدسی و اسنک و... را کنار بگذارید.

برنج قهوه ای مصرف نمایید

 برنج قهوه ای دارای فیبر بیشتر و کالری کمتری است که با خوردن آن طولانی مدت احساس سیری و اشباع بودن می کنید . برنج قهوه ای سرشار از سبوس است و سبب کاهش میزان کلسترول خواهد شد .

 

آب

برای لاغر شدن همیشه آب بنوشید چرا که آب اشتها را کم و سرعت سوخت و ساز بدن را  افزایش و بدن را پاکسازی می کند پس همیشه 8 لیوان آب در روز بنوشید و حتما قبل از غذا آب خنک بخورید تا بدن برای گرم کردن آن کالری بیشتری بسوزاند و وزن کاهش یابد . 

ورزش کنید

برای لاغری شکم حداقل 3 بار در هفته باید ورزش کنید. ورزش های هوازی مانند شنا ،دوچرخه سواری ، دو، پیاده روی ، طناب زدن  و... تاثیر زیادی در کاهش وزن دارند . برای کاهش موثر چربی شکم، سه تا پنج بار در هفته، هر بار 30 دقیقه فعالیت های هوازی نسبتا شدید صبح ها قبل از خوردن صبحانه انجام دهید. 

3500 کالری بسوزانید

برای کم کردن نیم کیلو از چربی های بدن، باید 3500 کالری بسوزانید به این معنی که هفته ای 500 کالری از کالری های مصرفیتان را کم کنید . اگر بخواهیم از میان تمامی مواردی که برای کاهش وزن گفتیم چند مورد کارساز تر را به شما پیشنهاد کنیم، نوشیدن آب فراوان، کاهش میزان غذا و کالری و ورزش کردن می باشد. وقتی شما آب زیادی بنوشید، حجم معده شما با آب پر شده و احساس سیری خواهید کرد.

نگران نباشید پر بودن معده با آب برای شما ضرری نداشته و البته مفید هم می باشد. شما باید به صورت میانگین روزانه 8 الی 10 لیوان آب بنوشید. بعید میدانم تا به حال این میزان آب به صورت روزانه مصرف کرده باشید. مورد بعدی هم افزایش تحرکات می باشد. با افزایش تحرک و ورزش کردن به چربی سوزی بدن خود کمک خواهید کرد. از این که تا پایان مقاله چگونه تا عید لاغر شویم، با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها