|

برای اقدام حقوقی در فرآیند طلاق باید چکار کنیم؟

تفاوت اساسی که وکیل طلاق با سایر وکلا دارد این است که او قصد کمک کردن به شخصی را دارد که در یک مرحله زندگی شکست خورده است و مطمئناً دچار…

لینک کوتاه کپی شد

جدایی زوجین اتفاق خوبی نمی باشد اما گاهی اوقات زوجین با توجه به مشکلاتی که دارند و عدم تفاهم لازم برای ادامه زندگی به این نتیجه می رسند که از یکدیگر جدا شوند و طلاق بگیرند. طلاق گرفتن هم نیازمند طی کردن مراحل قانونی می‌باشد که برای انجام آن نیاز است از یک وکیل طلاق کمک گرفته شود. وکیل طلاق کسی است که با صداقت کامل و حس دلسوزانه ای که نسبت به موکل اش دارد سعی می کند از تجربه و تسلط خودش بر روی مواد قانونی استفاده کند تا روند قضایی و مراحل حقوقی طلاق را به بهترین شکل برای موکلش به سرانجام برساند.

تفاوت اساسی که وکیل طلاق با سایر وکلا دارد این است که او قصد کمک کردن به شخصی را دارد که در یک مرحله زندگی شکست خورده است و مطمئناً دچار خلاء ها و مشکلات روحی فراوانی شده است. وکیل طلاق باید در کنار این که مراحل حقوقی پرونده موکلش را پیگیری می کند، سعی کند از نظر روحی و روانی هم او را در شرایط مناسبی قرار دهد و با مشورت‌های به موقع شرایط روحی او را کنترل کند. همچنین وکیل طلاق باید حسن نیت داشته باشد و تنها به دنبال منافع خودش از پرونده طلاق موکلش نباشد و سعی کند پرونده را به بهترین شکل و با کمترین مشکلات به اتمام برساند. البته شاید پیش خودتان فکر کنید که طلاق چیزی است که خودتان هم با مراجعه به دادگاه می توانید آن را انجام دهید و اصلاً چه نیازی به وکیل طلاق دارید. در ادامه همراه ما باشید تا دلایل نیاز شما را به وکیل در طلاق خدمتتان بیان کنیم.

چرا به بهترین وکیل در امور طلاق نیاز داریم؟

image_efd81991a825a4c68191956be3365338c2215ddc

اولین نکته‌ای که در این‌ باره باید خدمت شما بیان کنیم این است که این تصور را از ذهنتان خارج کنید که روند حقوقی طلاق آسان است. حتی اگر زوجین برای طلاق به توافق هم رسیده باشند باز هم ممکن است در مواردی دچار مشکل شوند که نیاز شدید به بهترین وکیل طلاق پیدا کنند. مثلاً اگر زوجین دارای فرزند باشند روند طلاق آنها با مشکلات زیادی روبرو می شود. آنها باید تکلیف فرزندان را مشخص کرده و تعیین کنند که حضانت فرزندان با چه شخصی باشد. همچنین در مورد مهریه و نفقه زن و موارد دیگری که وجود دارد هم باید در دادگاه تصمیم گیری شود و طبیعتا اگر شخص در زمینه های قانونی برای رسیدن به حقوق خودش اطلاعات کافی نداشته باشد و یا از مشاوری استفاده نکند دچار مشکل می شود، پس بهتر است برای رسیدن به نتیجه مناسب از یک وکیل طلاق با تجربه و متخصص استفاده کند. در کنار این موارد استفاده از وکیل باعث می‌شود تا زوجین هم مسیر راحت تری را برای طلاق گرفتن طی کنند و هم از نظر روحی کمتر تحت فشار قرار بگیرند. یک نکته بسیار مهم دیگری که افراد نسبت به آن دغدغه دارند هزینه وکیل برای طلاق می باشد. در این مورد باید خدمتتان عرض کنم که هزینه وکیل طلاق آن قدرها هم که فکر می کنید بالا نیست و اگر به مزایای استفاده از چنین شخصی فکر کنید خودتان متوجه می شوید که هزینه آن در مقایسه با مزایای آن قابل چشم پوشی است.

آیا هر وکیلی می تواند در زمینه طلاق به ما کمک کند؟

موضوعی که بسیاری از افراد به آن توجه کمتری دارند این است که فکر می‌کنند هر شخصی صلاحیت لازم برای وکالت آنها را در زمینه طلاق دارا می باشد.  اما اگر این افراد کمی دقیق تر به موضوع نگاه کنند می بینند که برای طلاق نمی توان به هر فردی اعتماد کرد و شخصی که قرار است به عنوان وکیل طلاق انتخاب شود باید دارای ویژگی هایی باشد که مهمترین آنها تخصص و تحصیلات عالیه است. امروزه نمی توان افرادی را که تحصیلات آکادمیک در زمینه حقوق ندارند را به عنوان وکیل انتخاب کرد و اولین لازمه وکالت، داشتن تحصیلات آکادمیک در زمینه حقوق می باشد. در کنار این مورد، وکیل طلاق باید مجوز فعالیت هم داشته باشد و قابل اعتماد باشد. تجربه هم که طبیعتاً کمک بسیار زیادی می کند تا وکیل در پرونده امکان موفقیتش بالاتر برود. در کنار این موارد اما وکیل باید پرتلاش باشد و موانع پرونده او را از تلاش برای پیروزی خسته نکند. با در نظر گرفتن این موارد شما باید به دنبال آن باشید که برای پیروزی در پرونده خودتان بهترین وکیل طلاق در تهران  و سایر شهرستان ها را انتخاب کنید.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها