|

واکنش‌ها به مصاحبه جدید فائزه هاشمی

دفاع فائزه هاشمی از ترامپ؛ محسن هاشمی: عذرخواهی کن

مصاحبه جدید فائزه هاشمی و اظهارات وی در حمایت از سیاست‌های ترامپ در قبال ایران، موجب واکنش‌های تندی از سوی برخی فعالان سیاسی شده است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- همزمان با چهارمین سالگرد درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، مصاحبه فائزه هاشمی موجب برانگیختن واکنش‌های بسیاری حتی از سوی برادرش در سمت ریاست شورای شهر تهران شده است. فائزه هاشمی چند روز پیش در گفت‌و‌گو با یک سایت خبری به نوعی از فشارها و تحریم‌های ترامپ علیه ایران حمایت کرده و گفت: «برای خاطر ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود».

محسن هاشمی خواستار عذرخواهی خواهرش شد

اظهارات فائزه هاشمی درباره ترامپ، واکنش‌ها و انتقادات بسیاری به ویژه از سوی برادر وی، محسن هاشمی داشت. محسن هاشمی بعد از مصاحبه خواهرش با انصاف نیوز در نامه‌ای سرگشاده خواستار عذرخواهی فائزه هاشمی شده است. رییس شورای شهر تهران در این نامه با اشاره به پیامدهای منفی سیاست‌های ترامپ برای ایران، خطاب به خواهرش نوشته است: «از تو تقاضا دارم صحبت‌های خود را اصلاح و از این موضع عذرخواهی کنی و مانع تخریب پدر از طرف تجدیدنظرطلبان خارجی و افراطیون داخلی شوی».

همچنین محسن هاشمی در بخش دیگری از نامه‌اش افزوده است: «می‌دانم که در سال‌های اخیر برخوردهای نادرستی با تو، خانواده و فرزندت شده است که شاید باعث کشاندن تو به تندروی و خارج شدن از مشی میانه‌روی پدر گردیده، ولی این دلیل نمی‌شود که به رییس‌جهمور کشور بیگانه امید ببندی و دم از استقلال بزنی».

البته فائزه هاشمی بلافاصله بعد از انتشار نامه برادرش، در مصاحبه دیگری در واکنش به نامه برادرش گفت: «محسن در بین ما از همه محافظه‌کارتر است یا به قول خودش عاقل‌تر است. خیلی دلش می‌خواهد ما را کنترل کند».

 دلیل حمایت فائزه هاشمی از سیاست‌های ترامپ

فائزه هاشمی روز جمعه 19 دی در گفت‌و‌گو با انصاف نیوز که به طور زنده از اینستاگرام این سایت خبری پخش می‌شد، با اشاره به این که به خاطر ایران، دوست داشته ترامپ دوباره انتخاب شود، گفت: «مردم هر چه تلاش می‌کنند اصلاحات انجام بگیرد، مرغ یک پا دارد و هیچ خبری نمی‌شود و برعکس مردم سرکوب می‌شوند. شاید اگر فشارهای آقای ترامپ  ادامه پیدا می‌کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم». وی در ادامه هم دموکرات‌ها را شل و ول خطاب کرده و آمدن آن‌ها را موجب تقویت موضعِ خطای حکومت ایران دانسته بود.

اظهارات فائزه هاشمی درباره ترامپ، منتقدان زیادی هم در بین فعالان سیاسی بخصوص اصلاح‌طلبان داشت؛ محمدعلی ابطحی، رییس دفتر دولت اصلاحات در صفحه توییترش در واکنش به وی نوشت: «سرکار خانم فائزه هاشمی! کاش آرزو نمی‌کردید ترامپ بماند برای فشار بیشتر به ایران. باور کنید وضع معیشت بیشتر مردم مثل خاندان هاشمی نیست، رنج بردند از دوران تحریم و فشار. هیچ قوم و ملتی با نگاه به خارجی سربلند نشده».

ادعای فائزه هاشمی درباره رویکرد پدرش نسبت به آزادی بیان

همچنین فائزه هاشمی در بخش دیگری از سخنانش به وجود آزادی‌ در انتقاد از دولت طی دوران ریاست جمهوری آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اشاره کرده و افزوده است: «در زمان آقای هاشمی، کسی با آزادی بیان برخورد نمی‌کرد. حداقل چیزهایی که به خود آقای هاشمی می‌گفتند کسی با آن برخورد نمی‌کرد و آقای هاشمی هم نمی‌رفت شکایت کند و یا بخواهد آدم‌ها را اذیت کند که چرا من را نقد کردید». خانم هاشمی در ادامه هم دولت خاتمی را ادامه دهنده دولت هاشمی دانسته بود.

اظهارات فائزه هاشمی درباره وجود آزادی بیان در 2 دوره ریاست جمهوری پدرش و همچنین وام‌دار بودن دولت خاتمی به دولت هاشمی هم با انتقادات بسیاری از سوی اصلاح‌طلبان روبرو شده است. برخی هم تاکید کرده‌اند آیت‌الله هاشمی در انتخابات 76 از ناطق‌نوری حمایت کرده است.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین