|

پیش بینی بازار بورس شنبه 8 آذر؛ بورس همچنان صعودی خواهد بود؟

به نظر می‌رسد روند شاخص کل بازار سهام هفته بعد نوسانی با گرایش مثبت باشد. به نظر می‌رسد که بورس روند مطلوبی داشته باشد و شرایط شاخص هم‌وزن…

لینک کوتاه کپی شد

تداوم تعطیلی فراگیر به دلیل کرونا، افزایش معاملات خرد در بورس تا رقم ۱۶ هزار میلیارد تومان، افزایش امیدها به توزیع واکسن کرونا و کاهش نااطمینانی ناشی از این ویروس، افزایش احتمال برگشت بایدن به برجام و مذاکرات سیاسی و اعلام وصول شدن طرح مجمع سهامداران حقیقی در مجلس پنج خبر مهم برای آینده بورس در هفته بعد است.

بازار سهام این هفته نیز یک روند مثبت داشت و حدود دو درصد افزایش یافت.

اما برای هفته آینده وضعیت چطور پیش‌بینی می‌شود؟

تداوم تعطیلی فراگیر به دلیل کرونا، افزایش معاملات خرد در بورس تا رقم 16 هزار میلیارد تومان، افزایش امیدها به توزیع واکسن کرونا و کاهش نااطمینانی ناشی از این ویروس، افزایش احتمال برگشت بایدن به برجام و مذاکرات سیاسی و اعلام وصول شدن طرح مجمع سهامداران حقیقی در مجلس پنج خبر مهم برای آینده بورس در هفته بعد است.

در هفته آینده قرار است همچنان بازارهای دیگر به مانند بورس فعال نباشند.

علاوه بر این، در آخرین روز کاری هفته اخیر میزان معاملات خرد بازار سهام به بالاترین حد در نیمه دوم امسال رسید و به 16 هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

از سوی دیگر امیدها به توزیع واکسن کرونا همچنان در حال افزایش است.

آخرین بار وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از واکسن‌های ایران اجازه تست روی انسان را گرفت، گفت: نهایتا بین ۴۱ تا ۴۲ میلیون دوز واکسن را برای ۲۰ تا ۲۱ میلیون نفر از جمعیت‌مان داریم تدارک می‌بینیم؛ واکسن کووید-۱۹ دو دوزه است و باید در دو مرتبه تزریق کرد.

همچنین احتمال برگشت آمریکا به برجام و مذاکرات سیاسی افزایش یافته است.

پیشنهاد می شود: ارزش سهام عدالت امروز جمعه ۷ آذر؛ سهام عدالت چقدر رشد کرد؟

رونق بورس با برگشت آمریکا به برجام

باراک اوباما، در گفتگو با واشنگتن‌پست گفت: بایدن به سرعت به توافق هسته‌ای ایران برمی‌گردد؛ هرچند آسیب‌هایی وارد شده است که موجب می‌شود تا تغییر این وضعیت برای ما زمان ببرد. اوباما با تمجید از انتخاب آنتونی بلینکن، وزیر خارجه پیشنهادی جو بایدن گفت که او یک دیپلمات ماهر و مورد توجه در سراسر جهان است.

در همین حال، حسن روحانی، رئیس جمهور گفته است: ایران و آمریکا هر دو می‌توانند تصمیم بگیرند و اعلام کنند که به شرایط ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷ برمی‌گردند هم ما برمی‌گردیم و این می‌تواند راه‌حل بزرگی برای بسیاری از مسایل و مشکلات باشد و مسیر و شرایط را کاملاً تغییر دهد و سپس می‌توان مراحل بعدی را در بخش‌های مختلف ادامه داد.

سید امیرحسین قاضی‌زاده، نایب رییس مجلس نیز در حساب کاربری خود در توئیتر از اعلام وصول شدن طرح مجمع سهامداران حقیقی خبر داده است.

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین