|

نامه احمدی نژاد به روحانی

تلاش احمدی نژاد برای مطرح شدن در رسانه‌ها

به تازگی نامه‌ای از سوی محمود احمدی نژاد خطاب به رییس جمهور کشور منتشر شده که در آن خواستار جلوگیری از جنگ قریب‌الوقوع شده است.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- به تازگی نامه‌ای از سوی محمود احمدی نژاد خطاب به رییس جمهوری کشور نوشته شده که در آن از وی خواسته شده جلوی جنگ قریب‌الوقوع در منطقه را بگیرد.

ماجرای نامه احمدی نژاد به روحانی

در این نامه که 10 دی نوشته شده و در روز 17 دی توسط کانال تلگرامی رییس جمهور سابق منتشر شده، احمدی نژاد به برنامه‌ریزی برای یک جنگ مخرب جدید در منطقه حساس خاورمیانه و خلیج فارس اشاره کرده و نوشته است: «واضح است که وقوع هر نوع جنگ صرفا خواست دشمنان ملت‌ها و تامین‌کننده منافع آنان و به طور قطع به ضرر منافع ملت‌ها و کشورهای منطقه است».

همچنین محمود احمدی نژاد با تاکید بر «اتخاذ تدابیر لازم و عاجل» از سوی همه مقامات و مسئولین، به رییس جمهور گفته همه تلاش خود را برای پیشگیری از جنگ به کار گیرد.

طی هفته گذشته همزمان با سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی، تنش در روابط ایران و آمریکا نیز افزایش یافت و در روزهای اخیر جدل بین سیاستمداران دو کشور اوج گرفته است. همچنین مقام‌های دولت ترامپ در روزهای گذشته، نیروهای نظامی ایران را به آمادگی برای حمله به نظامیان آمریکایی و متحدانش در منطقه متهم کرده‌اند.

برخی از کارشناسان سیاسی معتقدند که دونالد ترامپ در آخرین روزهای پایانی دولت خود درصدد اقدام نظامی علیه ایران و راه انداختن جنگ جدیدی است. گرچه بعضی‌ها هم می‌گویند مقامات ایرانی با هوشمندی در تلاشند که این تنش‌ها را مدیریت کرده و در آستانه روی کار آمدن جو بایدن به عنوان رییس جمهور جدید ایالات متحده از هر نوع درگیری نظامی پرهیز می‌کنند.

تلاش احمدی نژاد برای مطرح شدن در رسانه‌ها

هر چند دلیل نوشتن چنین نامه‌ای از سوی محمود احمدی نژاد به رییس جمهور فعلی فقط جلب توجه افکار عمومی با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری 1400 است. احمدی نژاد و چهره‌های نزدیک به وی مدت‌هاست که فعالیت‌های تبلیغاتی برای انتخابات 1400 را آغاز کرده‌اند.

رییس جمهور سابق و نزدیکانش در این مدت به هر موضوعی متوسل شده‌اند تا خود را در حوزه سیاست و رسانه زنده نگهدارند. همچنین محمود احمدی نژاد در ماه‌های گذشته با رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور هم گفت‌و‌گوهایی داشته که موجب انتقادهایی به وی از سوی برخی فعالان اصول‌گرا شده است.

از طرف دیگر نوشتن نامه به سیاست‌مدراها هم یکی از روش‌های قدیمی محمود احمدی نژاد برای مطرح شدن در رسانه‌هاست. رییس جمهور سابق کشورمان در مرداد ماه سال جاری هم نامه‌ای به بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی نوشت و از وی خواست که برای برقرار صلح در منطقه دست به دست هم بدهند.

احمدی نژاد در بخشی از این نامه پیشنهاد پادرمیانی برای پایان دادن به جنگ یمن را به ولیعهد عربستان داده و نوشته بود: «اینجانب به عنوان عضوی از جامعه انسانی که روزانه از شنیدن اخبار و ناملایمات در گوشه و کنار جهان به ویژه در یمن بسیار متاسف می‌شود، آمادگی دارم تا در صورت موافقت جنابعالی و عالیجناب سید عبدالملک بدرالدین، رهبر جنبش انصارالله با تشکیل هیئتی از شخصیت‌های آزادی‌خواه، عدالت‌طلب و موجه جهانی و از طریق گفت‌و‌گو با طرفین درگیر به حل مناقشه و برقراری صلح و دوستی یاری نماییم». البته این نامه فقط یک مکاتبه یک‌طرفه باقی ماند و ولیعهد عربستان هیچ پاسخی به آن نداد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین