|

محدودیت تردد شبانه

وضعیت تهران زرد شد؛ سفر آزاد شد

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با اعلام اینکه وضعیت شهر تهران از امروز -شنبه- زرد می‌شود.

لینک کوتاه کپی شد

دبیر کمیته امنیتی ستاد کرونا: ورود خودرو با پلاک‌های غیربومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع است. همچنین ورود پلاک‌های بومی شهرهای قرمز و نارنجی به شهرهای دیگر ممنوع است.

وضعیت تهران از امروز زرد است. اگر تهرانی‌ها بخواهند به ۲۱۲ شهر زرد بروند نیازی به برگه تردد بین شهری نیست.

 

۶ شهر قرمز، ۲۶ شهر نارنجی و ۲۱۲ شهر زرد

وی ادامه داد: زمانی که این طرح آغاز شد ۱۶۰ شهر در وضعیت قرمز بودند، اما در حال حاضر حدود ۶ شهر قرمز داریم و شهرهای نارنجی و قرمز ما عمدتا در سه استان شمالی مازندران، گیلان و گلستان هستند. وقتی این شهرها تغییر وضعیت می‌دهند، عملا به صورت اتوماتیک تمام محدودیت‌هایی که برای شهرهای قرمز و نارنجی پیش بینی شده است، اجرایی می‌شود. 

 

تداوم محدودیت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح در تمام کشور

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با بیان اینکه از روز شنبه وضعیت تهران در شرایط زرد قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: با توجه به این موضوع محدودیت لغو می‌شود و عملا نیازی به برگه تردد برای سفر وجود ندارد و صف‌ها نیز جمع می‌شود اما توجه داشته باشید که ممنوعیت تردد شبانه از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح همچنان در تهران نیز اعمال می‌شود. 

قاسمی همچنین در کرونای انگلیسی و اتخاذ تصمیماتی که برای جلوگیری از همه گیری این بیماری در کشور شده است، گفت: این بیماری، کرونای جدید نیست بلکه همان ویروس کووید ۱۹ است که در ساختار ژنیتکی آن تغییرات و جهش ایجاد شده است، در همه بیماری‌های ویروسی شاهد این موضوع نیز هستیم و تغییرات ژنومی ویروس‌ها اتفاق می‌افتد در مواردی دیگری از بیماری‌های ویروسی ما نیز شاهد این موضوع بوده ایم. 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین