|

فروش خودروهای زیر قیمت بازار

ثبت نام خودرو های فروش فوق ‌العاده ایران‌ خودرو که از روز چهارشنبه آغاز شده بود، امروز به اتمام می ‌رسدو

لینک کوتاه کپی شد

ثبت نام خودرو های فروش فوق ‌العاده ایران‌ خودرو که از روز چهارشنبه آغاز شده بود، امروز به اتمام می ‌رسد. در این طرح خودرو ها تا ۱۰۰ میلیون تومان ارزان ‌تر از بازار به فروش می‌ رسد اما قرار است به دست چه کسانی برسد؟  در روزهای زیاندهی خودروسازان بابت ارزان‌فروشی بار دیگر فروش فوق‌العاده خودروسازان کلید خورده است.

در حالیکه خودروسازان به دلیل زیاندهی ۴۳ هزار میلیارد تومانی و ضرر ۱۰۰ هزار میلیارد تومان بابت پیش‌فروش‌های خودرو متوسل به بودجه عمومی شده و از بانک مرکزی درخواست کمک کرده‌اند اما همچنان سیاست ارزان‌فروشی آنها آن هم از طریق قرعه‌ کشی ادامه دارد.

پیشنهاد می شود: قیمت خودروهای ایران خودرو و سایپا امروز شنبه 2 اسفند 99

چهارشنبه اخیر طرح فروش فوق‌العاده ایران‌خودرو آغاز شد و متقاضیان به مدت سه روز فرصت ثبت نام دارند. در آخرین طرح پیش‌فروش خودروسازان بیش از ۳٫۵ میلیون نفر متقاضی شرکت کرده بودند اما تنها به تعداد خیلی کمی از آنها این خودروهای ارزان آن هم از طریق قرعه‌کشی رسید.

در این طرح، شش محصول ۲۰۶ صندوق‌دار، پژو پارس بنزینی، سمند ال‌ایکس، سورن پلاس، رانا پلاس و دنا پلاس با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه عرضه می ‌شود. این بار نیز رقم توزیع رانت در هرکدام از خودروها از ۸۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون تومان برآورد می‌شود.

ارزان‌ترین خودرو در این فروش سمند ال ایکس است که حدود ۸۰ میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت بازار و گران‌ترین خودرو در این فروش سورن پلاس است که حدود ۱۰۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار است. قرار است این خودروها در روز شنبه از طریق قرعه‌کشی به دست صاحبانش برسد. هنوز معلوم نیست چند میلیون نفر در این قرعه‌کشی ثبت‌نام کرده ‌اند.

1-13

منبع: تجارت نیوز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین