|

خروج مشکوک پول از رمز ارز ها

بیت ‌کوین که در ادامه رالی صعودی خود روز یکشنبه وارد کانال ۵۸ هزار دلاری شده بود، سقوط کرد.

لینک کوتاه کپی شد

در حالی که بیت ‌کوین در حال ادامه دادن روند صعودی خود بود، روز گذشته این روند جهتی معکوس به خود گرفت. بیت ‌کوین که در ادامه رالی صعودی خود روز یکشنبه وارد کانال ۵۸ هزار دلاری شده بود، روز گذشته تا میانه روز با عقب ‌گردی سریع تا کانال ۵۲ هزار دلاری عقب ‎‌نشینی کرد. در ساعاتی از معاملات دیروز قیمت تا ۴۸ هزار دلار هم سقوط کرد اما دوباره به همان کانال قبلی بازگشت.

این افت قیمت بیت‌ کوین همزمان با انتشار اخباری مبنی بر خروج بیش از یک میلیارد دلار پول از این بازار بود. این مبلغ که طی چندین تراکنش مختلف انجام شده است به مقاصدی نامعلوم منتقل شده است و همچنین هویت معامله ‌گران نیز مشخص نیست. با توجه به اینکه اقدامات محافظتی این تراکنش ‌ها از پیش در نظر گرفته شده و آدرس ‌های جدیدی برای هر انتقال ایجاد شده است، هویت افرادی که این مبادلات را انجام‌ داده‌اند نا شناس مانده است.

البته گروهی دیگر از تحلیلگران و معامله ‌گران روز گذشته اعتقاد داشتند که ریزش پنج هزار دلاری قیمت بیت ‌کوین، بیشتر اصلاحی تکنیکال بوده است و ارتباطی با اخبار منتشره نداشته است. تحلیلگران بازار رمز ارز ها، بیشتر بر این باورند که احتمال اصلاح قیمت بیت‌کوین در هفته آینده وجود دارد، اگرچه این اصلاح قیمتی چشم ‌انداز میان‌ مدت قیمت بیت‌ کوین را تحت‌ تاثیر خود قرار نخواهد داد.

منبع: نبض بورس

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین