|

درآمدهای نجومی شاخ‌های مجازی از قمار

قربانیان خاموش درآمدهای نجومی قمار و بی‌تفاوتی نظام بانکی

به تازگی محسن افشانی دست به افشاگری درباره پشت پرده سایت‌های شرط‌بندی، درآمد نجوم شاخ‌های مجازی از این سایت‌ها و حقه‌هایشان برای سرکیسه…

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- محسن افشانی، یکی از بازیگران سابق تلویزیون کشور است که در سال‌های گذشته درگیر حاشیه  زیادی شده و بیشتر تبدیل به یک سلبریتی زرد اینستاگرامی شده است. صد البته هم یکی از فعالیت‌های افشانی مانند دیگر شاخ‌های اینستاگرام، تبلیغ برای سایت‌های شرط‌بندی و ارتباط نزدیک با سلبریتی‌های مجازی صاحب سایت‌های قمار بوده است.

حالا این بازیگر سابق در یک گفت‌وگوی تصویری با خبرگزاری فارس دست به افشاگری درباره چهره‌های مطرح فعال در این سایت‌ها و پیج‌های شر‌ط‌بندی و حقه‌های آن‌ها برای سرکیسه کردن کاربران‌شان زده است.

درآمد نجومی شاخ‌های مجازی از شرط‌بندی و قمار

محسن افشانی در بخشی از این مصاحبه به درآمد نجومی برخی شاخ‌های مجازی درگیر در قمار و شرط‌بندی آنلاین اشاره می‌کند که همگی در ترکیه ساکن هستند؛ به گفته افشانی میلاد حاتمی با 3 میلیون فالوور، روزی 1 میلیارد درآمد از شرط‌بندی دارد. پویان مختاری، سلبریتی اینستاگرامی فعال در شرط‌بندی و دارای درآمد روزانه 2 میلیارد تومانی است. البته چند روز پیش هم دنیا جهانبخت که یکی از چهره‌های اینستاگرامی پرفالوور و مطرح در شرط‌بندی است، از درآمد روزانه 100 میلیون تومانی خود خبر داد.

هر چند به گفته محسن افشانی مالکان اصلی پشت پرده سایت‌های شرط‌بندی، چند نفر محدود هستند و این  سود کلان فقط نصیب این جمع کوچک می‌شود که احتمالا سود آن‌ها بسیار بالاتر از رقم درآمد افرادی مانند میلاد حاتمی و پویان مختاری است.

این بازیگر و مجری سابق در مصاحبه با فارس به دو نفر به عنوان چهره‌های اصلی و گرداننده بیشتر سایت‌های شرط‌بندی اشاره می‌کند که قبلا هم برخی منابع خبری، این دو را به عنوان مالکان اصلی سایت‌های قمار معرفی کردنده بودند؛ در واقع یک پدر و پسر به نام‌های سعدالله امیر شقاقی و فرشید امیرشقاقی مقیم ترکیه هستند  و اقدام به سرمایه‌گذاری کلان در حوزه قمار آنلاین کرده‌اند.

فرشید امیرشقاقی(پسر) در حال حاضر در اینستاگرام با نام مونتیگو فعالیت می‌کند و یکی از شاخ‌های مجازی پرفالور به شمار می‌رود. مونتیگو به گفته محمد جرجندی(فعال حوزه امنیت اطلاعات در آمریکا)، دارای درآمد ماهیانه کلانی حدود 15 تا 20 میلیون یورو است.

افزایش چشمگیر سایت‌های شرط‌بندی با حمایت هنرمندان و ورزشکاران

در چند سال گذشته سایت‌های آنلاین شرط‌بندی و قمار در کشور رشد زیادی داشته‌اند که باعث افزایش درآمد مالکان این سایت‌ها و سود نجومی آن‌ها شده است؛ درآمد بادآورده و نجومی این سایت‌ها هم باعث جذب برخی هنرمندان و ورزشکاران مشهور به این حوزه شده است.

مدتی پیش شادمهر عقیلی، یکی از خوانندگان پاپ با راه انداختن یک سایت شرط‌بندی موجب تعجب بسیاری شد. بعد از آن شاهد حضور ریحانه پارسا، یکی از بازیگران سابق تلویزیون در ویدئوهای پویان مختاری و تبلیغ برای سایت‌های شرط‌بندی بودیم.

حتی چندی قبل یکی از فوتبالیست‌های لیگ برتر با مهاجرت به ترکیه و راه‌انداختن یک سایت شرط‌بندی، قید فعالیت در فوتبال حرفه‌ای کشور را زد. آن طور که پیداست درآمد این سایت‌ها آن‌قدر بالاست که هنرمندان و ورزشکاران نه تنها قید اعتبار و آبرو حتی فعالیت حرفه‌ای خود را می‌زنند.

قربانیان خاموش درآمد نجومی سایت‌های شرط‌بندی

به گفته کارشناسان حوزه اقتصادی، سایت‌های شرط‌بندی ایرانی برای به دست آوردن سودهای کلان خود از یک حقه قدیمی استفاده می‌کنند؛ الگوریتم بازی در این سایت‌ها طوری طراحی شده که کاربران در ابتدای ورود با چند بازی و برد مبالغ کمی، تشویق به ادامه بازی می‌شوند. البته جایزه این افراد از پولی که نفر بعدی به سایت می‌دهد، تامین می‌شود. سپس افراد بعد از بردهای اولیه به سایت اعتماد کرده و مبالغ کلانی را وارد می‌کنند اما دیگر بردی در کار نبوده و فقط پول خود را از دست می‌دهند.

از آن جایی که قمار در ایران غیرقانونی است، کاربران مال‌باخته سایت‌های شرط‌بندی نمی‌توانند به مراجع قانونی شکایت کنند؛ اما در کشورهایی که قمار قانونی است الگوریتم سایت‌های شرط‌بندی کنترل شده و در صورت استفاده از هر حقه‌ای، مجازات می‌شوند.

از طرف دیگر دسترسی راحت سایت‌های شرط‌بندی به درگاه‌های پرداخت بانک‌های کشور با توجه به غیرقانونی بودن قمار برای بسیاری مایه تعجب شده است. گرچه مسئولان سیستم بانکی بارها اعلام کرده‌اند که گردانندگان سایت‌های شرط‌بندی در خارج از ترفندهای مختلفی مانند حساب‌های اجاره‌ای و درگاه‌های پرداخت الکترونیک غیرمستقیم و عمومی مانند پرداخت یار استفاده می‌کنند و مسدود کردن دسترسی آن‌ها به این درگاه‌ها، کاری دشوار است.

از طرف دیگر به نظر می‌رسد همان طور که بسیاری از فعالان حوزه مالی گفته‌اند و در صحبت‌های محسن افشانی بر آن تاکید می‌شود، بانک‌های کشور علاقه چندانی برای جلوگیری از نقل و انتقال‌های مالی سایت‌های شرط‌بندی ندارند. حال این عدم علاقه می‌تواند ناشی از سود حاصل از این تراکنش‌ها برای بانک‌ها یا ضدوبندهای پشت پرده بعضی از مالکان سایت‌های قمار با عواملی در داخل کشور باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین