|

شوک به ورزش ایران

داستان «مهرداد میناوند»: از فوتبال و همسر تا درگذشت براثر کرونا

مهرداد میناوند پیشکسوت فوتبال بر اثر کرونا درگذشت. مهرداد در حالی از ای=ین دنیا رفت که فقط 45 سال داشت.

لینک کوتاه کپی شد

مهرداد میناوند ملی پوش سابق تیم ملی فوتبال ایران و پرسپولیس، به علت کرونا درگذشت. ایشان به مدت یک هفته در ICU بیمارستان لاله تهران بستری بودند اما از آنجا که ۸۰ درصد ریه این ورزشکار کشورمان درگیر ویروس کووید ۱۹ شده بود متاسفانه فوت کرد.

مهرداد میناوند اولین فوتبالیست ایران نیست که مبتلا به کرونا شده است. اما او اولین فوتبالیست مطرح ایران است که در ماه های اخیر به دلیل ابتلا به کووید ۱۹ درگذشت.. مهرداد میناوند، نهم آذر ماه سال پنجاه و چهار در تهران متولد شد.


پیشنهاد می شود: 


 

نگاهی به زندگی ورزشی مهرداد میناوند

مهرداد میناوند یکی از ملی پوشان ایرانی در دهه هفتاد و هشتاد شمسی است. مهرداد میناوند برای باشگاه های مختلفی مثل پرسپولیس تهران، سپاهان بازی کرد و مدتی هم دز الشباب و اشتروم گراتس توپ زد. مهرداد میناوند در سال هفتاد و شش با پرسپولیس، قهرمان لیگ ایران شد.

مهرداد میناوند با تیم اشتوم گراتس هم به مقام قهرمانی لیگ اتریش رسید. او در جام حذفی اتریش نیز جام قهرمانی را دریافت کرد. مهرداد میناوند ۲ سال پیاپی در لیگ قهرمانان اروپا حضور داشت. مهرداد میناوند مثل علی دایی، علی کریمی، کریم باقری و مهدی مهدوی کیا، سابقه حضور در لیگ قهرمانان اروپا دارد.

Untitled-107

مهرداد میناوند در یکی از دربی های دهه هفتاد شمسی

مهرداد میناوند در اروپا

مهرداد میناوند در ۱۰ بازی در لیگ قهرمانان اروپا به میدان رفت اما گلی به ثمر نرسانده است. مهرداد میناوند در مدت هفت سالی که پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را بر تن داشت، در شصت و هفت مسابقه به میدان رفت و ۴ گل به ثمر رساند. سجده های مهرداد میناوند به عنوان یکی از شادی های بعد از گل خاص ملی پوشان مطرح است.

Untitled-109

جام قهرمانی لیگ اتریش در دستان مهرداد میناوند

 

میناوند هیچ وقت مربی خوبی نشد!

مهرداد میناوند از سال ۷۵ تا ۸۲ در تیم ملی فوتبال ایران بازی کرد و و فقط یک سال در راه آهن توپ زد. مهرداد میناوند در سال های اخیر در تیم های خونه به خونه و سپید رود رشت به عنوان مربی حضور یافته بود.

Untitled-103

 

اینستاگرام مهرداد میناوند

مهرداد میناوند از جمله پرسپولیسی های فعال در اینستاگرام بود. پرستو صالحی و برخی از سلبریتی های سینما و تلویزیون نیز از جمله فالوئرهای وی محسوب می شوند. مهرداد میناوند همه استوری های خود را با پس زمینه برند پرسپولیس به اشتراک گذاشته است.

Untitled-104

آخرین پست اینستاگرامی مهرداد میناوند

 

حمایت مهرداد میناوند از ریاست علی کریمی

مهرداد میناوند یک هفته پیش از حضور در آی سی یو بیمارستان لاله تهران، با انتشار عکس زیر، از علاقه خود برای ریاست علی کریمی بر فدراسیون فوتبال خبر داد. انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایران ، ۱۰ اسفند ماه در تهران برگزار می شود. جادوگر  آسیا، برای تصدی ریاست فدراسیون فوتبال ایران، تایید صلاحیت شده است.

Untitled-105

 

ازدواج دوباره مهرداد میناوند

مهرداد میناوند در تاریخ ۹۹/۰۹/۰۹ با شبنم کمانگر ازدواج کرد. او در پستی با ۱۱۳ هزار لایک گفته بود که ۳ سال برای این روزی که از نظر وی تاریخی قلمداد شده است، لحظه شماری می کرد.

Untitled-111

شبنم کمانگر همسر دوم مهرداد میناوند

 

 

 

 

 

  • مصطفی تشرییان ارسالی در

    متاسف شدم از مرگ مهرداد عزیز

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها