|

کارشناس اقتصادی

آیا قیمت طلا و سکه گران تر می شود؟

آیا قیمت طلا و سکه گران تر می شود؟ قیمت سکه امروز 250 هزار تومان افزایش داشت.

لینک کوتاه کپی شد

شایانیوز- دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به افزایش قیمت‌ها در بازار طلا گفت: اونس جهانی از ابتدای هفته تا کنون ۴۲ دلار افزایش یافته و روند بازار ارز هم صعودی بوده و باعث شده قیمت طلا و سکه بعد از پنج هفته ثبات افزایش یابد. اما آیا طلا باز هم گران تر می شود؟ در ادامه با ما همراه باشید.

پیشنهاد می شود: قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز سه شنبه 16 دی 99

آیا طلا گران تر می شود؟

به گزارش اقتصاد آنلاین نادر بذرافشان درباره عوامل موثر بر افزایش قیمت طلا و سکه توضیح داد: از دو روز پیش تا کنون روند قیمت‌ها در بازار طلا متاثر از رشد ۴۲دلاری اونس جهانی و نرخ ارز صعودی شده به طوریکه سکه ۲۵۰هزار و طلا حدود ۴۵هزار تومان گران شده است.

او با اشاره به روند قیمت اونس جهانی در سال۲۰۲۰ بیان کرد: در سالی که گذشت اونس جهانی حدود ۶۰۰ دلار نوسان داشته که طی ده سال گذشته بی‌سابقه بوده؛ طلای جهانی در ماه آگوست به بالاترین قیمت خود یعنی  ۲۰۷۳ دلار و در اوایل مارس به ۱۴۷۲ دلار سقوط کرد که این نوسان بالا در قیمت طلای داخلی هم به شدت تاثیرگذار بود.

بذرافشان درباره آینده قیمت‌ طلا اظهار کرد: هر خبر مثبت و منفی در سطح جهانی می‌تواند قیمت اونس طلا را بالا و پایین کند اما پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که طی ماه‌های آینده ارزش اونس به ۲۰۰۰دلار خواهد رسید و این افزایش، قیمت طلا و سکه را هم تحت تاثیر قرار خواهد داد.

روند افزایش قیمت طلا ادامه دارد

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا تصریح کرد: قیمت طلا و سکه بعد از حدود پنج هفته ثبات وارد فاز افزایشی شده و این روند ادامه دارد اما رشد قیمت‌ها تاثیری در تقاضا نداشته و حجم خرید و فروش طلا و سکه همچنان پایین است. این فعال بازار طلا با اشاره به قیمت‌های امروز بیان کرد: در ساعت (۱۳:۰۰) امروز قیمت هر قطعه سکه امامی به ۱۲ میلیون و ۵۰ هزار و سکه طرح قدیم به ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید و حباب سکه هم ۴۵۰ هزار تومان است.

بذرافشان ادامه داد: نیم سکه امروز با قیمت شش میلیون و ۳۵۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۳۴۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان معامله می‌شود؛ بهای هر گرم طلای ۱۸عیار هم در بازار امروز به یک میلیون و ۱۹۹هزار و مثقال طلا به پنج میلیون و ۱۹۵هزار تومان رسید.

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها