|

رونالدو و مسی در چه سنی به 1238 گل پله می‌رسند؟!

در ابتدا مسی رکورد 643 گل پله برای سانتوس را شکست بعد رونالدو بود که از 758 گل رسمی پله عبور کند.رونالدو و مسی از رکورد های پله رد شدند.

لینک کوتاه کپی شد

کریستیانو رونالدو و لیونل مسی در این فصل به رکوردهای پله یورش بردند. در ابتدا مسی رکورد 643 گل پله برای سانتوس را شکست و با عبور از وی عنوان بهترین گلزن تاریخ برای یک باشگاه را کسب کرد و بعد از آن نوبت رونالدو بود که از 758 گل رسمی پله عبور کند.

البته همچنان برخی از هواداران پله معتقد هستند که رکوردهای وی دست نیافتنی هستند. در حقیقت خود پله در صفحه اینستاگرامش نوشته است که با 1238 گل بهترین گلزن تاریخ فوتبال است که گلهای وی در بازیهای دوستانه نیز مورد لحاظ قرار گرفته است. در حقیقت پله بیش از 500 گل در دوران فوتبالش در بازیهای دوستانه به ثبت رسانده است.

در حال حاضر رونالدو در بازیهای رسمی 759 گل زده است و مسی 719 گل. اگر بازیهای دوستانه را هم در نظر بگیریم بازیکن پرتغالی به 808 گل می رسد و ستاره آرژانتینی به 767 گل.حالا اگر فرض کنیم که عدد ادعایی توسط پله و نزدیکانش صحت دارد، خیلی بعید است که  رونالدو و مسی یا هیچ بازیکن دیگری بتواند به رکورد وی دست پیدا کند.

رونالدو در دوران فوتبالش به طور متوسط 52 بازی در رده باشگاهی و ملی در 19 فصل دوران فوتبالش داشته و به طور متوسط 42.5 گل در هر فصل اب احتساب بازیهای دوستانه داشته در حالی که مسی به طور متوسط در هر فصل 49 بازی داشته و 45.1 گل زده است. با این میانگین، رونالدو در سن 46 سالگی و در فصل 31-2030 می تواند با رکورد پله برسد و مسی نیز در سن 44 سالگی و در فصل 32-2031 به این رکورد خواهد رسید هر چند که کاملا بعید است که این دو بازیکن تا آن زمان به بازی کردن ادامه بدهند. 

به هر صورت فعلا نه ادعای پله و نزدیکانش قابل اثبات است و نه می توان پیش بینی کرد که رونالدو و مسی تا چه زمانی به فوتبال ادامه خواهند داد

منبع:فوتبالی

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین