|

عاطفه احمدی بهترین اسکی باز ایران 46ام شد!

از میان این چهار اسکی باز تنها عاطفه احمدی به مانش دوم راه پیدا کرد

لینک کوتاه کپی شد

پنج ملی‌پوشان اسکی ایران در روز نخست مسابقات قهرمانی جهان و در مجموع دو مانش مارپیچ بزرگ به خط پایان نرسیدند.

مسابقات اسکی آلپاین قهرمانی جهان امروز (پنج‌شنبه) در بخش مارپیچ بزرگ برگزار شد و ملی‌پوشان ایران به رقابت با دیگر اسکی‌بازان پرداختند.

در فهرست اولیه مانش نخست زنان، ۹۹ اسکی‌باز حضور داشتند که در پایان عاطفه احمدی در جایگاه ۵۵ قرار گرفت، فروغ عباسی شصت و سوم شد، مرجان کلهر و صدف ساوه شمشکی هم مسابقه خود را به پایان نرساندند.

عاطفه احمدی 46 ام شد

از میان این چهار اسکی باز تنها عاطفه احمدی به مانش دوم راه پیدا کرد که در پایان میان ۶۰ اسکی‌باز در جایگاه ۴۶ قرار گرفت. احمدی اولین زن اسکی‌باز ایران است که به مانش دوم مارپیچ بزرگ قهرمانی جهان راه پیدا کرده است.

در بخش مردان ۱۱۳ اسکی باز در لیست اولیه مانش نخست مقدماتی حضور داشتند که پوریا ساوه شمشکی ۷۲ شد، بهنام کیاشمشکی در جایگاه ۷۸ قرار گرفت، نیما بها در رتبه ۸۲ ایستاد و مرتضی جعفری مسابقه خود را به پایان نرساند.

مانش دوم هم با حضور ۹۰ اسکی‌باز آغاز شد که پوریا ساوه شمشکی و نیما بها مسابقه خود را به پایان نرساندند و بهنام کیاشمشکی هم در جایگاه ۶۹ قرار گرفت.

مسابقات قهرمانی جهان اسکی آلپاین از ۳۰ بهمن تا سوم اسفند به میزبانی ایتالیا در حال برگزاری است و هشت اسکی‌باز ایران در قالب تیم زنان و مردان به این مسابقات اعزام شده‌اند.

ماجرای ممنوع الخروج شدن مربی تیم ملی اسکی

سمیرا زرگر، مربی تیم ملی اسکی زنان که از اعزام باز مانده و طبق گفته خودش هم اکنون در شمشک حضور دارد ضمن تایید تلویحی ممنوع‌الخروجی‌اش در پاسخ به سوال اعتماد در رابطه با اتفاقات رخ داده، گفت:«نمی‌خواهم مسائل شخصی و خانوادگی‌ام بازگو بشود.»

او افزود: «منتظرم ببینم بعد از مسابقات جهانی آیا همچنان سرمربی تیم ملی برای رقابت‌های المپیک باقی می‌مانم یا نه و آن وقت صحبت خواهم کرد.»  

حال باید دید واکنش مدیران ورزش کشور به چنین اتفاقی چیست. از زمانی که بحث ممنوع‌الخروجی ورزشکاران زن مطرح شد بسیاری از فعالان مدنی، مدیران سیاسی و ورزشی و افکارعمومی خواستار سر و سامان دادن به این معضل شدند. با این حال گویا هنوز مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. با این حال گفته می‌شود دادستان شهرستان محل اقامت هر فردی می‌تواند در موارد اضظراری اجازه خروج را بدون اذن همسر صادر کند که در مورد خانم زرگری این اتفاق رخ نداد. 

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها