|

برگزاری بازی‌های لیگ برتر انگلیس با وجود قرنطینه

مسابقات فوتبال بریتانیا در سطح حرفه‌ای با وجود قرنطینه سراسری برگزار خواهند شد.

لینک کوتاه کپی شد

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس شب گذشته (دوشنبه 4 ژانویه) به دلیل شیوع نوع جدید ویروس کرونا و افزایش شمار مبتلایان در این کشور، قرنطینه سراسری در بریتانیا را اعلام کرد و قرار است محدودیت‌های جدید از صبح روز چهارشنبه (6 ژانویه) به اجرا در بیایند. انتظار می‌رود این قرنطینه سراسری تا ماه فوریه ادامه داشته باشد.

اعمال محدودیت‌های جدید به این معناست که مدارس در این مقطع بسته خواهند بود اما برگزاری مسابقات ورزشی حرفه‌ای همچنان ادامه خواهد داشت. از آنجایی که مسابقات فوتبال لیگ برتر انگلیس و جام اتحادیه انگلیس نیز جزو این دسته حساب می‌شوند، برگزاری‌شان با وجود قرنطینه سراسری بریتانیا بدون حضور تماشاگران ادامه پیدا خواهد کرد.

در اوایل سال 2020 بود که به دلیل شیوع ویروس کرونا در انگلیس، برگزاری مسابقات لیگ برتر از ماه مارس و در حدود سه ماه متوقف شد و سپس این بازی‌ها پشت درهای بسته از سرگرفته شد. مسئولان برگزاری این مسابقات اما نمی‌خواهند دوباره چنین اتفاقی بیفتد و مصمم به ادامه برگزاری این بازی‌ها با اجرای سفت و سخت پروتکل‌های بهداشتی وضع شده هستند.

اخیراً موارد مثبتی از ابتلا به ویروس کرونا در تیم‌های لیگ برتری به ثبت رسیده که باعث به تعویق افتادن سه دیدار «منچسترسیتی - اورتون»، «فولام - برنلی» و «تاتنهام - فولام» شد.

منبع:تسنیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها