|

لایپزیش – دورتموند؛ جنگ جوانان

امشب در هفته پانزدهم بوندس‌لیگای آلمان از ساعت ۲۱ لایپزیش میزبان دورتموند خواهد بود.

لینک کوتاه کپی شد

امشب در هفته پانزدهم بوندس‌لیگای آلمان از ساعت ۲۱ لایپزیش میزبان دورتموند خواهد بود. نبرد تیم‌هایی که سرآمد جوان‌گرایی در فوتبال هستند، حساسیت بالایی دارد. شاید یکی از آنها از صدر جدول و کورس قهرمانی دورتر شود.

لایپزیش؛ سمج‌ترین‌ها

لایپزیشِ یویلیان ناگلزمن واقعاً تیم جالب و قابل تحسینی است. هیچ‌گاه ناامید نمی‌شوند و به معنای واقعی کلمه سمج هستند. در لیگ قهرمانان اروپا تا هفته آخر هم ناامید نشدند و منچستریونایتد را کنار زدند. در بوندس‌لیگا هم با اینکه از بایرن‌مونیخ عقب افتاده‌اند، ولی امیدوارند این تیم را بگیرند. لایپزیش که در ابتدای ماه دسامبر بایرن‌مونیخ را متوقف کرده بود، حالا می‌تواند با شکست یا متوقف کردن دورتموند یک رقیب بزرگ را از میدان به‌در کند. جاه‌طلبی ناگلزمن می‌گوید گاوهای نر تا پایان فصل موی دماغ بایرن خواهند شد.

دورتموند؛ عقب نمانی

شروع فصل بد نبود، اما به یک‌باره از ماه نوامبر همه‌چیز خراب شد. دورتموند یک هفته در میان باخت تا اینکه لوسین فاوره به پایان کارش رسید. کار کردن با این جوان‌های بااستعداد در دورتموند برای هر مربی‌ای لذت‌بخش است. با این حال باشگاه دورتموند عجولانه تصمیم نگرفت و ادین ترزیچ ۳۸ ساله را به‌عنوان مربی موقت تا پایان فصل انتخاب کرد. شاید او از همین فرصت استفاده کند و تبدیل به یک مربی بزرگ شود. دورتموند برای بازگشت به کورس قهرمانی نیاز به این برد دارد. سابقه بازی‌های اخیر می‌گوید مقابل لایپزیش احتمال بردشان بیشتر از باخت است.

آخرین جدال

دورتموند در ژوئن ۲۰۲۰ در بازی برگشت فصل قبل بوندس‌لیگا ۲ بر صفر لایپزیش را برد. هولاند هردو گل زنبورها را زد.

آمار بازی

۵) دورتموند ۲ فصل گذشته به لایپزیش نباخته. در مجموع ۵ بازی آخر را زنبورها نباخته‌اند که حاصل کارشان ۳ برد و ۲ تساوی بوده است.

۳) آخرین برد لایپزیش مقابل دورتموند به ۳ سال و ۳ ماه پیش برمی‌گردد. اکتبر ۲۰۱۷ در زیگنال‌ایدوناپارک حریف را ۳ بر ۲ بردند.

صفر) لایپزیش یکی از ۴ تیمی است که هنوز در خانه‌اش شکست نخورده. لایپزیش، بایرن‌مونیخ، ولفسبورگ و فرانکفورت در خانه نباخته‌اند.

۸۱) لایپزیش به رکورد ۸۱ برد در ۱۵۰ بازی ابتدایی‌اش در بوندس‌لیگا رسیده و رکورد بایرن را شکسته. رکورد بایرن ۷۹ پیروزی بود.

۵) تیم یولیان ناگلزمن می‌تواند رکورد کلین‌شیت متوالی خودش را بشکند. این تیم ۴ کلین‌شیت دارد و قبلاً در سال ۲۰۱۸ به رکورد ۵ کلین‌شیت متوالی رسیده بود.

۱۰) ارلینگ هولاند پشت ماشین گلزنی بوندس‌لیگا قرار دارد. او ۱۰ گل زده، در حالی که روبرت لواندوفسکی با ۱۹ گل زده صدرنشین جدول گلزنان است.

مصدومان و محرومان

بنیامین هنریشس، جاستین کلایورت، کونراد لایمر، کریستوفر انکونکو و دومینیک سوبوسلای مصدومان لایپزیش هستند. کوین کمپل و نوردی موکیله با بهبود وضعیت‌شان احتمالاً به این بازی خواهند رسید. تورگان آزار و مارسل اشملتسر بازیکنانی هستند که به‌طور قطع نمی‌توانند دورتموند را همراهی کنند. جود بلینگام و یوسوفا موکوکو هم جوان‌های دورتموند هستند که مصدومیت جزئی دارند.

ترکیب احتمالی دو تیم

لایپزیش: گولاچی، اوربان، اوپامکانو، هالستنبرگ، آدامز، زابیتسر، کمپل، آنخلینیو، هایدارا، فورسبرگ و اولمو

دورتموند: بورکی، مونیه، آکانجی، هوملس، گوئریرو، ویتسل، دلانی، سانچو، رویس، رینا و هولاند

منبع: خبرورزشی

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین