|

اگر پنالتی هنر است، طارمی پیکاسوست!

یکی از کاربران پرتغالی در توئیتر نوشته است: اگر گرفتن پنالتی هنر بود، طارمی هم پیکاسو بود.

لینک کوتاه کپی شد

درخشش خیره کننده مهدی طارمی در دیدار مقابل فامالیکائو، با واکنش گسترده هواداران پورتو در فضای مجازی مواجه شد.

در هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال، تیم فوتبال پورتو در استادیوم مونیسیپال به مصاف میزبان خود فامالیکائو رفت و در پایان موفق شد با نتیجه پر گل 4 بر یک از سد حریف خود عبور کند.

در این دیدار، مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو عملکرد خیره کننده ای داشت. او ابتدا و در دقیقه 13، روی ارسال زمینی خسوس کورونا با یک ضربه بغل پای زیبا دروازه فامالیکائو را باز کرد و تیمش را با یک گل پیش انداخت.

7 دقیقه بعد این تیم میزبان بود که گل تساوی را به ثمر رساند اما در دقیقه 31 برخورد مهدی طارمی با وانایلسون سنگربان برزیلی فامالیکائو باعث سرنگونی طارمی شد که داور مسابقه پس از بازبینی صحنه از طریق VAR یک ضربه پنالتی به سود پورتو اعلام کرد که سرجیو اولیویرا آن را وارد دروازه حریف کرد. 

در نیمه دوم نیز ارسال اوتاویو مونتیرو با ضربه سر طارمی مواجه شد تا این مهاجم ایرانی پورتو در این بازی موفق به بریس شده و تیمش را با نتیجه 3 بر یک پیش بیندازد. 

در دقیقه 75 سرجیو کونسیسائو دست به تعویض زد و پپه مدافع مشهور سابق رئال مادرید را به جای طارمی به میدان فرستاد و در ادامه ژائو ماریو گل چهارم را وارد دروازه فامالیکائو کرد تا پورتو با پیروزی 4 بر یک علاوه بر حفظ رده دوم جدول، به روند رو به رشدش ادامه دهد.

درخشش فوق العاده طارمی باعث واکنش مثبت هواداران پورتو در فضای مجازی شد. یکی از کاربران پرتغالی در توئیتر نوشته است «اگر گرفتن پنالتی هنر بود، طارمی هم پیکاسو بود» و یک کاربر دیگر نیز معتقد است طارمی از رونالدو و مسی بهتر است.

منبع: ورزش سه

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین