|

تیم منتخب استقلال

مردان زیادی، پیراهن استقلال را در تاریخ دربی پوشیده اند و به همین دلیل، انتخاب یک تیم بیشتر کاری است با انگیزه های شخصی.

لینک کوتاه کپی شد

این تیم 11 نفره اما بیشتر با داده های آماری سر و شکل گرفته و به همین دلیل هم چیدمان هجومی 3-3-4 را دارد. خیلی های دیگر (رحمتی، برهانی، قربانی، صادقی، کارگرجم، روشن، امیرآبادی، نوازی و ...) هم می توانستند جایی محکم در این تیم داشته باشند. 

* وحید طالب لو 

این درست که مهدی رحمتی، رکورددار گل نخوردن در دربی است و عابدزاده درون دروازه استقلال هرگز نباخته ولی طالب لو، اولا یک دربی استثنایی دارد با کلکسیونی از واکنش های فوق العاده که یک تنه استقلال مرفاوی را به امتیاز رساند و ثانیا، طالب لو تنها دروازه بان تاریخ دربی است که 2 پنالتی مهار کرده. 

_LKDJF

* فرزاد مجیدی 

جلوتر از نوازی، خسرو حیدری، وریا غفوری و حتی مهدی امیرآبادی قرار می گیرد چون یک دربی باز قهار بود. اگر مجیدی را یک بازیکن معمولی برای استقلال بدانیم، نمی توان او را یک کاربلد در دربی لقب ندهیم؛ بازیکنی با 4 پاس گل که 2تایش 3 امتیازی بود. 

ITTT

* محمود فکری 

چه به عنوان هافبک دفاعی و چه به عنوان مدافع آخر؛ فکری از آنهایی بود که برای دربی ساخته شده بودند. مردی که در تاریخ لیگ برتر برای استقلال تنها 2 گل زد و هر دو را هم وارد دروازه پرسپولیس کرد. 

MAHM

* جواد زرینچه 

چه در دفاع راست و چه در دفاع میانی، زرینچه کمتر با پیراهن استقلال روز بد و بازی ضعیف داشت. دربی 2 صفر باخته استقلال تبدیل به تساوی 2 بر 2 شد وقتی زرینچه از دفاع میانی به دفاع راست رفت و برای خودش یک اتوبان ساخت. 

DAVAJ

* صادق ورمزیار 

وقتی در دربی گل می زنی، پاس گل می دهی و پنالتی هم می گیری، کدام عقل سلیمی می تواند ورمزیار را در ترکیب تیم منتخب قرار ندهد؟ او شاید فیکس ترین بازیکن استقلال در تمام تیمهای منتخب تاریخ دربی باشد. 

SADEGH

* مجتبی جباری 

10 دربی بدون باخت در کارنامه جباری ثبت شده که خودش برای حضور در تیم منتخب کافی است و نیازی نیست 4 گل و 4 پاس گلش را به این بیلان کاری درخشان اضافه کرد. 

MOJI

* علی جباری 

هیچ بازیکنی به اندازه او، دربی را با بازوبند کاپیتانی تجربه نکرده است. و هیچ بازیکنی به اندازه جباری برای پرسپولیس در دربی خطرناک نبوده با 5 گل و 4 پاس گل. 

ALI JAB

* امیر قلعه نویی 

به عنوان سرمربی، کارنامه خوبی در دربی دارد ولی وقتی بازیکن بود هم، هافبک همه کاره ای برای استقلال محسوب می شد. قلعه نویی با 3 پاس گل که 2تایش در یک دربی رقم خورد، جزو مردان منتخب استقلال در دربی است. 

GENERAL

* غلامحسین مظلومی 

هیچ مهاجمی به اندازه او نتوانسته برای استقلال در دربی گل بزند: 5 گل. مظلومی، یکی از معدود استقلالی هایی است که در یک دربی، دبل کرده. 

MARD SHEYTOON

* فرهاد مجیدی 

در 10 دربی ابتدایی اش هیچ کاری برای استقلال نکرد ولی وقتی بعد از تقریبا یک دهه برگشت، ستاره اصلی آبی ها در دربی لقب گرفت. او بود که استارت عدد جادویی آبی ها را با گلش در دقیقه 90+1 زد و تا کامل شدن «4» کنارش ماند. 

FARNAZ

* صمد مرفاوی 

جلوتر از آرش برهانی و حسن روشن قرار می گیرد چون کیفیت و نتیجه گلهایش بهتر بود: مرفاوی در دربی های دوستانه مثل جام ولایت گل نزد و 2تا از 3گلش 3 امتیازی بود و با گل دیگر، نقشی انکار نشدنی در قهرمانی جام حذفی استقلال داشت. 

صمد-مرفاوی

* منصور پورحیدری  

هیچ مربی ای به اندازه او در دربی برنده نشده هرچند این آماری است برابر با رایکوف. ولی پورحیدری شکستی مثل آن 6 گل را در کارنامه نداشته پس جلوتر از هر سرمربی استقلالی دیگری روی نیمکت تیم تاریخ دربی می نشیند. 

منصور+پورحیدری

منبع:فوتبالی

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین