|

رقم پیشنهادی پرسپولیس به مهدی ترابی لو رفت!

او می‌خواهد به پرسپولیس برگردد، چراکه هم او برای احیای دوباره به پرسپولیس نیاز دارد و هم این تیم برای حل مشکل گلزنی‌اش به ترابی نیازمند…

لینک کوتاه کپی شد

کنار گذاشتن مهدی ترابی از لیست العربی قطر باعث شد چند باشگاه ایرانی در‌صدد جذب این بازیکن جوان باشند. البته طبق اعلام سایت رسمی باشگاه قطری و رسانه‌های عربی ترابی مشتریان خارجی هم دارد که یکی از آن‌ها یک تیم ترکیه‌ای است. با این‌حال منابع خبری از مذاکره و توافق اولیه ترابی با باشگاه پرسپولیس که تیم قبلی اوست، خبر داده‌اند و حتی روز گذشته تسنیم با تیتر «پرسپولیس با ترابی توافق کرد» این‌گونه القا کرد که کار ترابی و پرسپولیس تمام شده و به زودی او دوباره پیراهن سرخ را بر تن می‌کند.

اما به فاصله کمی از انتشار خبر تسنیم، خبرگزاری فارس از اقدام رسمی باشگاه سپاهان برای جذب بازیکن تیم ملی خبر داد و نوشت مدیران سپاهان مذاکراتی را با ترابی انجام داده‌اند و به همین خاطر باشگاه اصفهانی نامه‌ای را به‌صورت رسمی به باشگاه العربی قطر ارسال کرده و خواهان جذب این بازیکن ایرانی شده است.

ترابی که در پایان لیگ نوزدهم از پرسپولیس جدا شد و به العربی پیوست، از همان ابتدا شرایط خوبی در این تیم قطری نداشت و مصدومیت‌های سریالی‌اش باعث شد از ترکیب دور شود و نتواند خودش را با تیم جدیدش وفق دهد. مصدومیت‌های سریالی ترابی به قدری عجیب و سریع بود که رسانه‌های قطری به او لقب مرد شیشه‌ای دادند و به سران باشگاه العربی توصیه کردند او را بفروشند. اتفاقی که هفته گذشته با قرار دادن او در لیست مازاد رخ داد و حالا تا پایان ژانویه که مصادف با ۱۲ بهمن است باشگاه العربی وقت دارد تا در مهلت قانونی نقل‌وانتقالات زمستانی او را به تیم دیگری بفروشد یا قرضی منتقل کند.

اگر در این مدت که حدود یک هفته باقی‌مانده ترابی مشتری داشته باشد، باشگاه قطری باید با رضایت این بازیکن مقصد آینده‌اش را انتخاب کند. در‌واقع العربی نمی‌تواند بدون رضایت ترابی با باشگاه‌های خواهان این بازیکن توافق کند؛ بنابراین ترابی اگر نخواهد به سپاهان یا هر تیم دیگری که درخواست داده برود، سران باشگاه العربی نمی‌توانند او را مجبور کنند.

در این میان مشخص است که انتخاب ترابی کدام باشگاه است. او می‌خواهد به پرسپولیس برگردد، چراکه هم او برای احیای دوباره به پرسپولیس نیاز دارد و هم این تیم برای حل مشکل گلزنی‌اش به ترابی نیازمند است. ضمن آن‌که پرسپولیس مجبور نیست مبلغی به العربی بپردازد، چون آن تیم ناچار است ترابی را راضی به جدایی توافقی کند. از این‌رو فقط نیاز به توافق مالی بین ترابی و پرسپولیس است که بر‌اساس شنیده‌ها آن هم انجام شده است. گویا پیشنهاد مالی پرسپولیس به بازیکن سابق‌اش ۵ میلیارد تومان است که با توجه به نزدیک شدن به پایان نیم‌فصل نخست، رقم متعارفی است و حتی به زعم برخی برای نیم‌فصل زیاد است.

یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس فعلا برای نیم‌فصل لیستی نداده، اما تنها گزینه او برای تقویت تیم همین ترابی است. مهدی ترابی که فصل گذشته با زدن بیش از‌۱۰‌گل که اکثر آن‌ها هم ۳ امتیازی بود سهم زیادی در قهرمانی سرخ‌ها داشت و در پایان لیگ نوزدهم نیز آقای گل پرسپولیس شد، برای تمدید قراردادش ظاهرا رقمی بیش از‌۱۰‌میلیارد خواسته بود که مورد موافقت مدیریت وقت باشگاه قرار نگرفت و او پیشنهاد‌های خارجی‌اش را بررسی کرد و درنهایت هم به العربی قطر پیوست.

انتخابی که خوب نبود و هر دو‌طرف از شرایط ابراز نارضایتی کردند و درنهایت به کنار گذاشتن ترابی منجر شد. البته در‌مورد علی علیپور دیگر مهاجم سابق پرسپولیس و بازیکن حال‌حاضر تیم ماریتیمو پرتغال هم شایعاتی مشابه آنچه برای ترابی رخ داد، شنیده می‌شد که با بهبودی او و بازگشتش به تمرین، بحث برگشت این مهاجم به پرسپولیس حداقل تا پایان فصل جاری منتفی شد.

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها