|

عصبانیت هواداران پرسپولیس از تصمیمات یحیی مقابل آلومینیوم اراک

هواداران پرسپولیس نسبت به استفاده از مهدی شیری و عدم استفاده از محمد انصاری و نسبت به تعویض های ضعیف گل محمدی که موجب تضعیف قدرت هجومی…

لینک کوتاه کپی شد

اولین شکست پرسپولیس فصل پرسپولیس در لیگ بیستم در حالی در اراک مقابل تیم آلومینیوم اراک رقم خورد که بسیاری از هواداران این تیم پس از این نتیجه بسیار عصبانی به نظر می رسند و در فضای مجازی با اظهارات احساسی خود که با تحلیل های فنی جالب همراه بود، تصمیمات اشتباه یحیی گل محمدی را عامل این نتیجه قلمداد کردند.

پرسپولیس که در این بازی دو مدافع میانی اصلی خود را در اختیار نداشت از زوج عجیب شیری و احسان حسینی در مرکز دفاع استقاده کرد که بعضاً کمال کامیابی نیا و سرلک حایشان را با شیری عوض می کردند. سرخ ها در این بازی خیلی زود بر روی یک ارسال کرنر، به گل برتری رسیدند اما تیم قلدر و جسور آلومینیوم اراک توانست در همان نیمه اول کامبک بزند و بر روی اشتباهات مهلک دروازه بان و مداعین ناهماهنگ پرسپولیس که بر روی ارسالها ضعیف عمل می کردند، به دو گل مشابه برسند و تا پایان بازی با مدیریت خود،، ۳ امتیاز با ارزش را به دست بیاورند.

هواداران پرسپولیس نسبت به استفاده از مهدی شیری در ترکیب اولیه و همچنین عدم استفاده از محمد انصاری در قلب دفاع معترض بودند و در ادامه نیز نسبت به تعویض های ضعیف یحیی گل محمدی که موجب تضعیف قدرت هجومی پرسپولیس شد، انتقاد داشتند چرا که تا زمانی که وحید امیری و احسان پهلون در زمین حضور داشتند، پرسپولیس موقعیت های گلزنی خوبی مقابل آلومینیوم خلق کرد که با درخشش دروازه بان آلومینیوم راهی به تور دروازه تیم اراکی پیدا نکرد اما به محض خروج امیری و پهلوان از ترکیب به یکباره قدرت هجومی پرسپولیس با افت مواجه شد و تنها تاکتیک این تیم، ارسال پاس های بلند بی هدف برای آرمان رمضانی بود که تا اینجای کار بدترین خرید نقل و انتقالاتی این تیم در فصل بیستم محسوب می شود.

هر چه که هست، شکست بدموقع پرسپولیس در هفته دوازدهم این تیم را در صدر جدول ۶ تیم ۱۵ امتیازی لیگ قرار داد و کوچکترین لغزشی در ادامه لیگ، امکان فرستادن پرسپولیس به رده های پائین جدول را بالا برده است. اگرچه شرایط پرسپولیس طوری است که اگر دو بازی عقب افتاده خود را با پیروزی پشت سر بگذارد، قادر است تا رده های دوم یا سوم جدول بالا برود اما به نظر می رسد بن بست تاکتیکی سرمربی پرسپولیس،، همچنان روند نزولی این تیم در ادامه راه مقابل سایر تیم های لیگ برتر را تداوم بخشد چرا که کمبود بازیکن، دست گل محمدی را برای استفاده از سیستم های مختل بسته است و نوع بازی پرسپولیس با نفرات فعلی تا حد زیادی برای آنالیزورهای حریف قابل پیش بینی شده است.

هواداران پرسپولیس معتقدند گل محمدی نتوانسته بعد از فینال لیگ قهرمانان آسیا، نتایج درخوری برای پرسپولیس کسب کند. او از ۶ بازی، ۴ تساوی یک برد و یک شکست در کارنامه ثبت کرده که عملکرد ضعیفی برای سرمربی پرسپولیس محسوب می شود.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها