|

رقابت پنهان تارتار و گل‌محمدی

دیدار دو تیم پرسپولیس و پیکان در حالی برگزار می‌شود که یک دیدار معمولی نیست.

لینک کوتاه کپی شد

برخلاف نظر خیلی‌ها که این بازی را یک مسابقه معمولی در لیگ بیستم می‌دانند باید بگوییم سرمربیان دو تیم مدت‌هاست رقابت پنهانی با یکدیگر دارند. خاطرتان باشد ۲۲ دی‌ماه سال گذشته باشگاه پرسپولیس که رسماً با گابریل کالدرون قطع همکاری کرد، تلاش‌های خود را برای انتخاب جانشین گابریل کالدرون به‌طور جدی آغاز و مدیریت وقت این باشگاه به این نتیجه رسید که سرمربی جدید این تیم ایرانی باشد. یحیی گل‌محمدی، مهدی تارتار، وحید هاشمیان و علی کریمی به یک اندازه شانس داشتند! باشگاه پرسپولیس با هر ۴ گزینه مذاکراتی داشت اما در نهایت محمدحسن انصاری‌فرد تصمیم گرفت یحیی گل‌محمدی را انتخاب کند. گل‌محمدی که در مقطعی هدایت سرخپوشان را برعهده داشت جدی‌ترین گزینه مدنظر مسئولان باشگاه برای بازگشت به نیمکت این تیم بود. محمدحسن انصاری‌فرد که می‌دانست گل‌محمدی علاقه زیادی برای حضور روی نیمکت پرسپولیس دارد، در چند مرحله با این مربی و یا مالک باشگاه شهرخودرو مذاکره کرده تا زمینه حضور او را فراهم کند. به نظر هم می‌رسید گل‌محمدی اگر بتواند رضایت مسئولان تیم شهرخودرو را جلب کند، نزدیکترین گزینه برای نشستن روی نیمکت پرسپولیس باشد چراکه موفق‌تر از سایر گزینه‌ها در لیگ فوتبال ایران نشان داده بود. 

گل‌محمدی در پرسپولیس عملکرد خوبی داشته و با این تیم تا فینال جام‌ حذفی هم رفته بود اما در نهایت در ضربات پنالتی مغلوب سپاهان شد. او همچنین در ذوب‌آهن و شهرخودرو نتایج خوبی گرفت تا بالاخره سرمربی پرسپولیس شود. گل‌محمدی همراه پرسپولیس (‌در نیم‌فصل دوم) قهرمان لیگ نوزدهم شد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. مهدی تارتار، سرمربی تیم وقت فوتبال نفت مسجدسلیمان و هافبک میانی سابق سرخپوشان هم از دیگر گزینه‌های مدنظر مسئولان باشگاه پرسپولیس بود که البته نتوانست به رؤیای دیرینه خود برسد. او اولین بار در دوره مدیریت انصاری‌فرد در راه‌آهن، از پرسپولیس جدا شد و هدایت این تیم را برعهده گرفت. 

تارتار هم در این سال‌ها نتایج خوبی گرفته و امسال نیز با دست خالی در تیم پیکان عملکرد قابل قبولی داشته است. خیلی‌ها از تارتار به عنوان یک گزینه همیشگی برای جانشینی احتمالی یحیی گل‌محمدی اسم می‌برند. سرمربی فعلی پیکان خیلی دوست دارد توانایی‌های خودش در مربیگری را با وجود دستان خالی به رُخ پرسپولیسی‌ها بکشد. حالا این دیدار می‌تواند یک بازی خاص با رقابتی پنهان میان سرمربیان دو تیم باشد.

 
منبع: خبرورزشی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها