|

مربی خارجی بود به غفوری و مظاهری بازی می‌داد؟

شاید که باید این جمله را به فکری یادآوری کنیم که همیشه اصول مهمتر از نتیجه است و مربی‌ای که به اصول اهمیت نمی‌دهد، نتیجه را هم می‌دهد.

لینک کوتاه کپی شد

استقلال در مصاف با نساجی حریف را شکست داد اما اتفاقاتی در این بازی رخ داد که کام آبی‌ها تلخ شد؛ وریا غفوری در جریان بازی بعد از اینکه تعویض شد با حالتی عصبانی زمین را ترک کرد و لگد او به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین نشان داد از این تصمیم راضی به نظر نمی‌رسد! در حالی که تلاش شد این‌گونه جلوه داده شود که وریا به درخواست خود تعویض شد. حتی محمود فکری به این نکته اشاره کرد که اگر وریا از دست کادر فنی ناراحت شده باشد، اشکالی ندارد چراکه اینقدر به استقلال کمک کرده که بتوان به این رفتار او به چشم اغماض نگاه کرد. رشید مظاهری هم بعد از بازی مصاحبه کرد و نوع تفکر سرمربی‌اش را زیر سؤال برد. شاید خیلی از مربیان جای محمود فکری بودند به‌خصوص یک مربی حرفه‌ای و شاید بهتر است بگوییم یک مربی خارجی در بازی با سپاهان به این دو بازیکن بازی نمی‌داد اما سرمربی استقلال به خاطر کسب نتیجه به هر دو بازی داد و دستاوردش این بود که هم استقلال نتیجه را به حریف داد و هم محمود فکری اصول مربیگری‌اش را زیر سؤال برد و این درس خوبی برای دیگر مربیان شد. 

به یاد داریم سیدجلال حسینی به‌عنوان کاپیتان پرسپولیس در برهه‌ای به یک بازیکن نیمکت‌نشین تبدیل شد و حتی در ثانیه‌های پایانی بازی به عنوان بازیکن ذخیره وارد میدان می‌شد اما در همان ثانیه‌های اندک چنان با سرعت از کنار خط به زمین می‌رفت که گویی ۱۷ سالش است و می‌خواهد اولین بازی در لیگ برتر را انجام دهد و همان ثانیه‌های کم برای هنرنمایی او کافی است و اینقدر به تمرین و ممارست خود ادامه داد که امروز یکی از مهره‌های تأثیرگذار و کلیدی تیمش به شمار می‌رود. آیا سیدجلال حسینی نمی‌توانست همانند وریا عصبانی شود و لگد به تابلوهای تبلیغاتی کنار زمین بزند؟ او از این اتفاقات ناراحت می‌شد اما راهی که در پیش گرفت حرفه‌ای بود و طبیعی بود یحیی دوباره نگاهش را به این بازیکن تغییر دهد. شک نکنید اگر سیدجلال دست به چنین رفتارهایی می‌زد یحیی گل‌محمدی به جای ناز خریدن حتی ممکن بود رأی به اخراج او از اردوی تیم بدهد. شاید که باید این جمله را به محمود فکری یادآوری کنیم که همیشه اصول مهمتر از نتیجه است و مربی‌ای که به اصول اهمیت نمی‌دهد، نتیجه را هم می‌دهد.

منبع: خبرورزشی

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها