|

جدیدترین گزارش کیفیت خودروهای تولید داخل

در جدیدترین گزارش کیفی خودروها که مربوط به دی ماه 99 می شود دو خودرو پژو 2008 و دنا پلاس توربو اتومات همچنان با 5 ستاره ، با کیفیت ترین…

لینک کوتاه کپی شد

در این گزارش نامی از خودروهای جدید تارا و شاهین به میان نیامده است. از سوی دیگر خودروهای تیگو 7 و چری آریزو 5 نیز باوجود ظاهر جذابشان تنها 3 ستاره کیفی را به خود اختصاص داده اند.

براساس این گزارش خودرو وانت نیسان زامیاد با یک ستاره، پایین ترین سطح کیفی را در میان خودروهای داخلی دارد.

شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران به عنوان نهاد بازرسی مورد تایید وزارت صمت، بخش عمده مسئولیت ارزشیابی کیفی خودروها را در کشور را برعهده دارد. همچنین نتایج این ارزشیابی را ضمن مقایسه با اهداف کیفی تعیین شده برای هرخودرو و براساس جدول سطوح کیفیت و حدود مجاز مصوب مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهد. گزارشی که از این بررسی حاصل می‌شود را هرماه به وزارت صمت ارائه می‌کند. فرآیند ارزشیابی کیفی خودروها به منظور آگاهی از تمام ایرادات موجود در خودرو از طریق هدایت آدیت به کشف عیوب عملکردی و تاثیر حداکثری ایرادات ایمنی طراحی شده است.

همچنین در ارزشیابی کیفی، خودرو از نظر عیوب ظاهری و عملکردی مورد بازرسی قرار می‌گیرد. شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران مطابق دستورالعمل‌های موجود، خودروهای داخلی را در پنج دسته قیمتی مورد بررسی قرار داده و بسته به سطح کیفی و البته میزان رضایت مشتریان، بین یک تا 5 ستاره کیفی را برایشان در نظر می‌گیرد. هدف اصلی از این گزارش، ارتقا کیفیت خودروها، افزایش رضایت مشتریان و ایجاد رقابت مثبت بین خودروسازها می‌باشد.

در جدول زیر سطح کیفی خودروهای مختلف تولیدی در کشور را مشاهده می کنید:

گزارش کیفیت خودرو دی 99

 

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

دیگر رسانه ها