|

(عکس) منبر طلای صادق شیرازی 20 میلیارد می ارزد!

منبر طلای حسینیه مجلل قصر الزهرا در کاظمین که گفته می شود وابسته به آیت الله سید صادق شیرازی است بسیار حاشیه ساز شد.

لینک کوتاه کپی شد

برپاساختن منبری از طلا در یکی از حسنییه های جدید التاسیس منطقه کاطمیه به نام حسینیه قصر الزهرا، مباحث فراوانی را در رسانه ها دامن زد.

به گزارش شفقنا از رسانه های عراقی، این منبر که  همزمان با افتتاح این حسینیه مورد استفاده واقع شده، گفته شده مبلغی معادل چند ده هزار دلار  تا حتی چند صد هزار دلار هزینه داشته است.

این اقدام واکنش برخی مقامات سیاسی و مذهبی عراق را نیز به دنبال داشته است. از جمله سید مقتدی صدر با معرفی این اقدام را دارای آثاری منفی علیه تشیع و مذهب دانسته و  خواهان تعطیلی فوری این حسینیه تا ماه رمضان آینده و منع روحانی سخنران این برنامه  شده است.

رسانه ها نیز با اشاره به فقر فزاینده در عراق، این اقدام را موجب خشم گروه های گسترده ای از مردم دانسته اند.

رونمایی از منبر مطلا در کاظمین

ارزش منبر مطلا عراق چقدر است؟

برخی کاربران ارزش این منبر طلا را حدود ۸۰۰ هزار دلار تخمین زده اند. در تصاویر منتشر شده باسم کربلایی مداح مشهور عراقی نیز روی این منبر در حال مداحی دیده می شود. 

مقتدا صدر رهبر جریان صدر نیز خواستار جمع شدن این منبر و توزیع پول فروش آن میان فقرا شد.

وی با صدور بیانیه‌ای اظهار داشت: خبری درباره افتتاح حسینه قصر الزهرا دریافت کردیم و اینکه یک منبر از جنس طلا برای آنجا آورده شده است، بنابراین می‌گویم که این امر جرمی فجیع علیه تشیع و مذهب است.

صدر افزود: این حسینیه هم باید تا ماه رمضان آینده بسته شود و مؤمنان هم از این تصمیم حمایت کنند وگرنه طبق قانون با آن‌ها برخورد می‌شود.

رهبر جریان صدر گفت که هر گونه تعلل در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در این خصوص تعرض به حوزه علمیه محسوب می‌شود.

وی تاکید کرد: خطیبی که از این منبر بالا رفته و سخنرانی داشته هم برای مدت یک سال حق بالا رفتن از این منبر را ندارد وگرنه از دستور حوزه سرپیچی کرده است.

 

صاحب حسینیه قصر الزهرا کیست؟

یک منبع عراقی که نامش فاش نشده گفته که صاحب حسینیه قصر الزهرا یکی از بزرگترین فروشندگان مبلمان در عراق است و دارای سهام شرکت ارتباطات آسیا است. او یکی از پیروان آیت الله سید صادق شیرازی نیز هست.

 

آیت الله سید صادق شیرازی از مراجع سنتی ساکن در حوزه علمیه قم است که بعد از فوت برادرش آیت الله سید محمد شیرازی هدایت جریان شیرازی‌ها را در کشور‌های اسلامی بر عهده دارد. این جریان علاوه بر ایران در کشور‌های عراق، سوریه، لبنان، کویت و عربستان سعودی پایگاه دارد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین