|

گزارش بورسی

ارزش سهام پالایش یکم امروز دوشنبه 4 اسفند 99

ارزش سهام نماد پالایش یکم امروز دوشنبه 4 اسفند ماه 99 چقدر بود؟

لینک کوتاه کپی شد

ارزش سهام نماد پالایش یکم امروز دوشنبه 4 اسفند ماه 99 چقدر بود؟ امروز بازار بورس وضعیت بدی را سپری کرده و با ریزش 10 هزار واحدی همراه بود. در میان نماد های بورسی که امروز متضرر شدند، نماد های دارا دوم یا همان پالایشی یکم نیز مستثنی نبودند. در ادامه این گزارش به بررسی ارزش سهام صندوق سرمایه گذاری پالایش یکم امروز دوشنبه 4 اسفند 99 می پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

پیشنهاد می شود: ارزش سهام عدالت امروز دوشنبه 4 اسفند 99 چقدر شد؟

سهام پالایش یکم امروز دوشنبه 4 اسفند 99

صندوق پالایشی یکم سومین روز معاملاتی هفته را هم نیز قرمز به پایان رساند و با ۴ درصد کاهش قیمت نسبت به دیروز به ۸۰۴۳۰ ریال رسید. تمام نماد‌های مجاز معاملاتی صندوق پالایش یکم امروز در پایان معاملات ۴ اسفند ماه ۹۹ با کاهش قیمت مواجه شدند و تا امروز با ۲۰ درصد ضرر برای صاحبان اولیه این واحد‌ها همراه بوده است.

همچنین در بین نماد‌های این صندوق نماد شبریز (پالایش نفت تبریز) افت ۰.۸۸ درصدی و شبندر (شرکت پالایش نفت بندر عباس) افت ۲ درصدی را تجربه کردند و نماد‌های شپنا (پالایش نفت اصفهان) و شتران (شرکت پالایش نفت تهران) به ترتیب ۰.۲۴ و ۰.۲۲ درصد افت داشتند.

امروز دوشنبه ۴ اسفند ۹۹ معاملات سهم پالایش قیمت پایانی هر واحد از پالایش یکم با افت ۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۸ هزار و ۴۳ تومان معامله شد تا ارزش ۵۰۰ واحد از دومین ETF دولتی به ۴ میلیون و ۲۱ هزار و ۵۰۰ تومان کاهش پیدا کند. البته در معاملات روز جاری آخرین قیمت معامله شده برای هر واحد از پالایش یکم با کاهش ۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۸ هزار و ۴۳ تومان معامله شد.

این در حالی است که هر واحد از این صندوق به متقاضیان به قیمت ۱۰ هزار تومان و در مجموع ۵۰۰ واحد از آن به قیمت ۵ میلیون تومان فروخته شده بود.

thm_414_30579_692

صندوق سرمایه گذاری پالایش یکم چیست؟

در قسمت قبلی گزارش مختصر و مفیدی از ارزش نماد پالایش یکم در معاملات امروز یکشنبه 3 اسفند 99 ارائه شد. اما شاید برای برخی از شما سوال باشد که پالایشی یکم چیست؟ در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که پالایش یکم  دومین صندوق قابل معامله دولتی (دارا دوم یا صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم) است. عرضه این صندوق با هدف مردمی کردن اقتصاد و بورس و کمک اقتصادی به اقشار جامعه کلید خورد. این صندوق شامل نمادهای پالایشگاهی می باشد. 

این نماد ها عبارتند از:

  • شتران (پالایش نفت تهران)
  • شبریز (پالایش نفت تبریز)
  • شپنا (پالایش نفت اصفهان)
  • شبندر (پالایش نفت بندر عباس)

در این مقاله به بررسی ارزش سهام پالایش یکم امروز دوشنبه 4 اسفند 99 پرداختیم. امیدواریم که مطالعه این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

دیدگاه تان را بنویسید

 

پیشنهادات ویژه

پرطرفدارترین عناوین